5 практичних порад від о. Тихона Кульбаки, щоб перестати метушитися і бути більш продуктивним

Ми часто помиляємося, думаючи, що зайнятість і продуктивність – це одне і те ж. Ми складаємо метровий список справ і не справляємося. Багато людей не бачать іншої альтернативи. Нам не потрібно перевантажувати себе, щоб залишатися продуктивним. Ось 5 порад, які допоможуть перемогти стрес і стати більш ефективними в роботі, служінні і відносинах.
 
1. Поставте мету
Яка ваша мета в житті? До чого ви прагнете? Якщо мета зрозуміла, тоді простіше намітити шлях її досягнення. Це економить час і зусилля.
 
2. Відзначайте прогрес
Записуйте часто і багато. Плануйте, розписуйте завдання, оцінюйте бюджет, – все це важливо. Більшість людей витрачають багато часу і енергії, намагаючись пригадати якусь думку. Проблеми можна уникнути, якщо відразу записати ідею і не турбуватися, що щось забудеш.
 
3. Виберіть зручний для вас графік
Розраховуйте межу своїх сил. Напружений графік день за днем ​​будь-яку людину рано чи пізно виведе з ладу. Занадто багато людей вважають себе невразливими. Нам потрібно навчитися підлаштовувати графік під себе, а не себе – під графік.
 
4. Не беріться за кілька справ одночасно
Багатозадачність – це найбільший міф про продуктивність. Наука довела, що ми не здатні виконувати кілька справ одночасно. Ми хочемо працювати швидше, але в реальності витрачаємо час, щоб переключитися з одного завдання на інше. Плануйте, розбийте роботу по днях і завданням – це ефективніше багатозадачності.
 
5. Говоріть «Ні»
Продуктивні люди знають, коли сказати «так» і «ні». Це справа пріоритетів. Скажіть «так» понаднормовій роботі і тоді доведеться сказати «ні» сім’ї. Коли ми погоджуємося веселитися з друзями всю ніч, ми відмовляємося від повноцінного відпочинку. Чим більше часу ми витрачаємо на соціальні мережі, тим менше його залишається на більш важливі справи. Здатність говорити «ні» – відмінний ключ до того, щоб уникнути перевантаженості і суєти.
Джерело: Духовно-психологічна порадня