5 причин переглянути фільм “Хоча зі мною ніхто не йде”

Це фільм — духовна еволюція. Спершу головну героїню Елізабет Лерой цікавить лише її зовнішність та вишуканий одяг, а наприкінці  — перед нами особистість, яка здатна пожертвувати всім заради потребуючих.

23

Стрічка особливо актуальна зараз, коли суспільство нав’язує нам ідеал споживацтва і показної фейсбучної “успішності”. Натомість сюжет “Хоча зі мною ніхто не йде” пропагує інші цінності милосердя, служіння ближньому, відречення від свого его заради істинної любові. Цей фільм неодмінно варто переглянути. Ось 5 причин:

1) “Компас” для пошуку покликання.

   Головна героїня Елізабет Лерой у 1951 році перебувала на життєвому роздоріжжі. Вона тільки-но завершила освіту і ще не знала, як саме складеться її майбутнє.  Елізабет закохується і починає мріяти про шлюб. Однак обставини складаються інакше. Їй доводиться шукати роботу і зрештою житло. Втім визначальними у її житті стають зовсім не зовнішні обставини, а свідомий прихід до віри і обіцянка Господу слідувати Його шляхом. Це і є “компас” життя, його головний вектор.

2

2) Уроки істинної любові.

  Цей фільм про любов у різних вимірах. Зокрема про діалог поколінь – між бабусею і онукою, потребу звичайного спілкування між близькими людьми. Зрештою про вірність і про те, що шлюб – це дуже серйозне рішення, на все життя, а не короткочасна примха вогненної пристрасті. Також ця стрічка вчить приймати свого ближнього, таким як він є, незважаючи на вік.

3

3) Натхнення для волонтерства

 Дуже різні напрямки благодійності і зокрема активна участь у житті церковної спільноти – це постійний рефрен фільму. Як жити і не сумувати постійно через матеріальний стан, поганий стан доріг, переповнені маршрутки, зрештою особисту невлаштованість? Залучитися до благодійності! І це гостріше відчуваєш після перегляду.  “Допомагаючи іншим – ми допомагаємо собі” – казав Далай Лама і не помилявся.

4) “Один у полі воїн”

Дуже часто під тиском буденних подій ми надмірно нервуємося, навантажуємо своїми насправді мізерними проблемами рідних, не відчуваємо красу природи у її швидкополинності.

6

На долю Елізабет Лерой випадає пережиття війни, втрата близьких людей, хвороба чоловіка, конфлікти з онукою. Але незважаючи на це, вона знаходить сили не здатися і  прожити це життя, завдяки молитві і глибокій вірі. Як їй це вдається? Відповідь – можна знайти у сюжеті.

23

5) Радість кожного дня.

Іноді ми одягаємо на своє обличчя усмішку. Просто тому, що “позитивне мислення” зараз у моді. Але насправді можемо не почуватися радісними. Це просте лицемірство, заради якісної соціалізації. Втім радість знайти можна і потрібно у моменті. Просто тому, що зараз світить сонце, на вулиці літо, а ти живий, маєш руки і ноги, а отже можеш допомагати ближньому, розмальовувати цей світ у яскраві фарби і “ловити” промінець надії, який жевріє у кожній душі.

Автор: Оксана Бабенко

Фото з Інтернету