5 цитат про Бога святої Терези від Дитятка Ісуса

Сьогодні день спомину св. Терези від Дитятка Ісус. Кожен шукає Бога, як би він ці пошуки не називав. У пізнанні себе, у добрих справах, у допомозі ближньому і, навіть, у сповненому вірою списку планів на прийдешній рік. Шукала цього тепла і свята Тереза від Дитятка Ісуса. Пропонуємо її висловлювання про Бога.

Складно пригадати щось більш натхненне до Різдва Христового, аніж невимушену та красиву історію життя «Малої Квітки» – Cвятої Терези. Автобіографія святої – щось більше, аніж посібник життя для людей, що віддались монашому чину. Це розповідь, що змушує посміхнутись.

Ніщо і ніхто не може відобразити внутрішню гармонію Святої Терези більш яскраво, аніж вона сама. До вашої уваги – 5 цитат «Малої Квітки» про Бога, що торкнуться душі кожного.

«Нехай царює Ісус у твоєму серці! Нехай наповнить його аж по вінця своєю святою любов’ю! Ісус не сходить з неба, щоб перебувати у золотій чаші, а щоб знайти нове Небо у наших душах!»

Ці слова Святої Терези розширюють уявлення пересічних християн про Бога. Вони змушують повірити у справжній Рай. Не той, про який усі розповідають. Із янголами і білосніжними хмаринками. А про Рай, який розпочинається із Бога у нашому серці.

«Ісус – Митець душ, щасливий, коли ми не затримуємось на зовнішньому, а проникаючи аж до внутрішнього святилища, яке Він обрав Собі за помешкання в нас, дивуємо Його красою».

Знову ж таки, Свята Тереза намагається втілити словами те, що описати неможливо. Для неї Бог – це щось цілковито духовне. Буквально. Те, що існує у наших душах. Втім, не намагається «Мала Квітка» принижувати і людське у людині. Свята спробувала сказати, що і в наших душах є Прекрасне. І від цього Прекрасного черпає натхнення сам Бог. І він, без жодних сумнівів, захоплюється своїм творінням.

 «Ісус не визначає межі святості… Її межею є безмежжя».

Слова, що змушують кожного замислитись про немислиме. Те, що немає межі. І, за переконанням «Малої Квітки», безмежжя у святості. Граней якої навіть Бог поки не зумів пізнати.

«Хіба ж Ісус не був єдиним моїм другом? Я тільки з Ним уміла розмовляти. Навіть побожні розмови зі створінням мучили мою душу… Я відчувала, що краще говорити до Бога, ніж про Бога».

Свята Тереза хоча й не уникає сакральності молитви, вона не намагається зробити із неї грандіозне явище. Простота її духовного сприйняття Бога викликає захоплення… Вона розмовляє з Ісусом, як із найкращим другом. І справді, складно уявити когось ближчого людині, аніж Того, що перебуває у її серці.

«Бог не чекає, що ви досягнете успіху. Бог чекає, що ви спробуєте. Щоб лампа світила, потрібно весь час підливати в неї масло – творити щось мале, але з великою любов’ю».

Спробувала Свята Тереза осмислити і сутність людських досягнень крізь призму Божого. І, знову ж таки, свята додала до роздумів свою неосяжну любов, що таки відчувається крізь слова.

Слова… Вони таки не порожні, попри переконання більшості. А «Мала Квітка» змогла в них вкласти навіть більше, ніж те можливо. Здається, саме у таких речах проявляється Сила Божа, його Святий Дух – у здатності доносити до людей свою віру. Навіть до людей нецерковних. Дарувати їм тепло сердечне, якого так потребує кожен. Особливо у ці святкові дні.

Підготувала Анна-Марія Штіль