«90 хвилин на небесах»: побувати в раю і повернутись, щоб навчитись жити знов

1460142642_90-minut-na-nebesah-2Якщо Бог дав тобі випробування,
значить він дав тобі сили їх пережити

У той дощовий день пастор Джон Пайпер потрапив у страшну автокатастрофу – він зіткнувся із вісімнадцятиколісною вантажівкою. Його серце одразу перестало битись… У той дощовий день отець Дік Онарекер, який проїжджав мимо, попросив, аби аварійники дозволили йому помолитись за покійного. Через 90 хвилин після смерті Джон Пайпер розплющив очі, тихо наспівуючи слова «Ісус − найкращий друг наш». Пастор відчував, як хтось міцно тримає його за руку. Він повернувся до життя.

З того моменту почалась історія нестерпного болю, важких операцій та постійного запитання «Господи, чому ти вчинив так зі мною?». Джон Пайпер відмовлявся дихати, приймати допомогу рідних та боротись за своє життя. Він не міг повірити, що прикутий до ліжка. Він не хотів бути тягарем для своєї сім’ї. Пастор мріяв лише про одне – повернутись на небеса, де провів 90 хвилин між смертю та життям.

Дивитись на страждання Джона найважче було його дружині Єві Пайпер, яка пройшла випробування разом із чоловіком від початку до кінця. Єва була першою людиною, якій Джон розповів усе, що бачив на небесах. Тому ця історія також про справжню любов та про жінку, яка викликає захоплення своєю внутрішньою силою.

«90 хвилин на небесах» − фільм, знятий самим життям. Головні герої є реальними персонажами, а історія справжньою. 2004 року пастор Джон Пайпер написав книжку «90 хвилин на небесах: правдива історія про смерть та життя», яку прочитало більше семи мільйонів людей, та об’їхав цілий світ, розповідаючи про свій досвід. А 2015 року в кінопрокат вийшла однойменна стрічка, яка отримала негативну оцінку критиків.

Однак потрібно розуміти, що фільм «90 хвилин на небесах» не про рай, а про те, як важливо зберегти себе в найважчі хвилини життя. Як важливо приймати любов інших та любити самому. Усвідомити своє випробування і з гідністю пройти його. Не втратити віру і пам’ятати, що хтось всесвітньо сильний завжди тримає тебе за руку. Джонові Пайперу усе це вдалось. І тому він не втомлюється повторювати: «Бог чує наші молитви, Бог все ще творить чудеса, Бог допомагає нам повернутись до життя, пережити трагедію, втрату, біль і страждання. І Бог створив для нас найкраще місце – рай, який існує».

Марія Ревер