Актор Олег Пригода: “Фестиваль “Вітер-На-Дії” надихає змінювати життя”

“У дитинстві мама часто казала що купить мені розкладачку та залишить ночувати у церкві” – посміхається Олег. І пояснює, що з десяти років допомагає при храмі. Саме такою була перша соціальна відповідальність актора. Створювали екібану, перестеляли ризи до свят. На сьогодні Олег – активний мирянин. Він поєднує навчання акторської майстерності та журналістики, зйомки у кіно. А у вільний час веде дитячий гурток “Перлинки благодаті” при храмі  Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Цього вересня Олег Пригода буде ведучим на одному із наймасштабніших в Україні християнських фестивалів – “ВІтрі-На-Дії”. Які цікавинки готують організатори та чому ця молодіжна подія здатна змінити життя спілкуємося.

21


Олеже, які очікування маєте від “Вітру-На-Дії” 2018?

– Насправді, те що я буду ведучим денної сцени – це екслюзивна інформація для “Духовної величі Львова”. Коли погоджувався, то мав певні перестороги, адже фестиваль “Вітер-На-Дії” – це дуже особлива подія для мене. Колись я був на цьому фестивалі волонтером. Тому, не знав, чи зможу стримати хвилювання у якості ведучого.  Тим паче, що формат події передбачає коло однодумців, однолітків. Упродовж “Вітру-На-Дії” панує світла енергетика, життєрадісна відкритість. Молодь є різна, але на цьому фестивалі не побачиш грубіянів, чи людей заглиблених у негатив. Попри це на “Вітрі-На-Дії” є місце усім: і віруючим і людям далеким від релігії. Приїздить молодь з різних областей, країн. І поза фестивалем у тебе нове життя починається. Ти їздиш до когось в гості, хтось приїжджає до тебе. Це дивовижно.


 

22


-Фестиваль має назву “Вітер-На-Дії”, але серед сучасної молоді чимало людей охоплених безнадією, небажанням жити у своїй країні. Що порадиш їм?

Я також думав про те, що можна виїхати. Але поїхати за досвідом – це окей. Зовсім інше емігрувати. Те, що стільки людей виїжджає- це нездорова ситуація. Але я, Слава Богу, маю тут дуже класну сім’ю, маю у що взутися,  вбратися. Це також потрібно цінувати. І під час фестивалю ми акцентуємо на тому, що надія – довкола нас. Вона у повітрі. І те, що надія помирає останньою – це правда. Потрібно просто вміти сподіватися і довіряти своїм ближнім.


 

1


-Які цьогоріч будуть родзинки  у програмі фестивалю?

-Цього разу фестиваль “Вітер-На-Дії” буде у одному із корпусів УКУ на вулиці Козельницькій 2а. Програма передбачає звичайно Літургію, організатори готують різнопланові майданчики. Наприклад, інтелектуальний – під час якого буде більш ніж 50 різних спікерів. Вони будуть розповідати про свої цілі у житті. Завдяки реальним прикладам цих людей можна і у своєму житті досягнути більшого. На спортивному майданчику будуть квести, різні ігри. Можна буде повеселитися, побавитися, поринути у молодіжний світ. Діятиме духовний майданчик. Буде дуже багато різних отців, які сповідатимуть протягом цілого фестивалю. Організують місце тиші. Такі локації, то європейська практика. Формат тиші може тебе на багато наштовхнути. Бо в тиші є істина. Діятиме денна сцена, де я буду ведучим. Буде дуже круто. Завітає театр на ходулях, театрали покажуть вистави на всі смаки, лунатиме якісна молодіжна християнська музика. Буде також мистецький майданчик. Всі охочі зможуть відвідати майстер-класи, уроки іконопису, навчитися створювати вироби з глини.  Окрім того, всі присутні матимуть нагоду прослухати масштабний концерт ввечері.

22


-Ви також створили промо-ролик фестивалю “Вітер-На-Дії”. Яким був знімальний процес?

-Ролик – це дуже спонтанно було. Мені просто зателефонували і сказали: “знімаємо”. Але відразу мене захопив незвичний формат відео. У нашому ролику діє принцип- молодь – запрошує молодь. Лунає гарна музика. Ми також запускали у повітря різнокольорові шашки. І це дуже гарно виглядає. Адже і на нашому лого є зелено-оранжевий дим. У ролику я всього годину знімався. У нас не було тексту, зайвого руху. Підібрані виключно емоції людей, ми бачимо обличчя. І це насправді підкуповує. “Схоплено” модні тенденції. Немає буденності і такого, як в усіх. Є щось інше. І гарно, що ми знялися на вулиці. Динаміка вулиці,міста, додла свою родзинку. Так сталося.

 

Запрошую на фестиваль усіх! Буде багато нових знайомств і нагода провести час разом. Неважливо вірите Ви, чи ні. Якщо прийдете на фестиваль, то не пошкодуєте!

Розмовляла: Оксана Бабенко

Фото  з Інтернету