Александрійська церква офіційно поскаржилась патріарху Варфоломію на вторгнення РПЦ

У суботу, 22 січня, Константинопольський патріарх Варфоломій прийняв скаргу Папи і Патріарха Александрійського і всієї Африки Феодора ІІ на антиканонічні дії Московської патріархії.

Про це повідомляє Ortodoxia info.  

Для цього на Фанар прибула офіційна делегація Александрійської патріархії  у складі трьох архієреїв: митрополитів Камерунського Григорія Стергіу та Замбійського Іоана Цафтарідіса, а також єпископа Туліарського Продрома Кацуліса.

Делегати африканської православної церкви вручили патріарху Варфоломію листа патріарха Феодора II  у справі про вторгнення Московського патріархату до юрисдикції Александрійського престолу.

Це перший формальний крок на шляху до санкцій у відповідь грецьких церков на дії РПЦ.

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2021 року Синод Московської патріархії прийняв рішення заснувати африканський екзархат цієї церкви, чим грубо порушив багатовіковий устрій і канони церкви. Свої дії в РПЦ виправдовують тим, що Александрійський патріарх визнав томос про автокефалію наданий Православній Церкві України у 2019 році. У Московській патріархії вважають Україну своєю канонічною територією.

На початку січня Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній висловив підтримку патріарху Феодору. Своєю чергою, Александрійський патріарх подякував митрополиту Епіфанію відзначивши, що його церква вимушена боротися, «щоби зберегти передані багато століть тому Богоносними Отцями канонічні привілеї Престолу Святого Марка».