Амстердам. Протягом п’яти років єпархія закриє 99 храмів

За рішенням єпископа Амстердама, 60% церков будуть закриті в найближчі п’ять років.

У Нідерландах проживає близько 18 мільйонів жителів, а близько 3,7 мільйона громадян цієї країни вважають себе католиками. Однак з року в рік криза віри в Нідерландах поглиблюється, що помітно у зменшенні кількості прихожан та у незначній кількості покликань до священства і монашества.

Про це розповідає польський портал doRzeczy.

Нині в єпархії Гарлем-Амстердам налічується 164 храми. Однак єпархіальна влада вирішила закрити більшість із них. Єпископ Ян Хендрікс вирішив, що протягом наступних п’яти років буде закрито 99 церков – це 60 відсотків усіх храмів цієї єпархії. Але й це не все.

Після п’яти років очікується закриття ще 37 церков. Отже, через 10 років у єпархії Гарлем-Амстердам буде лише 28 католицьких храмів.

«Наша мета – створити 28 живих парафіяльних спільнот, які будуть євангелізувати», – пояснив таке рішення генеральний вікарій дієцезії о. Барт Путтер. Він зазначив, що метою реформи є існування кількох успішних громад, а не багатьох інституцій, які перебувають у кризі, що поглиблюється.

Анонсована реформа торкнеться передусім сільської місцевості. Згідно з повідомленням, у містах храми будуть відкриті.

Генеральний вікарій єпархії Гарлем-Амстердам також надав статистику релігійної практики. У 2013 році в Амстердамі причастилися близько 25 тис. осіб. У 2021 році – 12 тисяч.

«У 1950-х роках до церкви ходило близько 80 відсотків католиків з єпархії, а сьогодні – лише 3 відсотки», – розповів о. Путтер.