Антихристиянська пропаганда у найпопулярніших американських серіалах

1013607_683558145042853_2816789450755895869_nОстаннім часом не тільки в повнометражному американському кіно, але й у серіалах спостерігається одна тенденція: відкрита неприязнь до християнського світу. Незалежно від жанру: фентезі, драма, комедія тощо, автори цих стрічок яскраво і доволі креативно демонструють своє часто зухвале ставлення до ідеї Єдиного Бога, Святої Трійці, Воскресіння, висміюючи Євангеліє.

Пропоную вам переглянути рейтинг серіалів, за допомогою яких можна простежити цю антихристиянську пропаганду.
tttttttttttttttttttttttttt1. «Гра престолів» (англ. Game of Thrones) — американський телесеріал в жанрі фентезі, створений за мотивами циклу романів «Пісня льоду та полум’я» письменника Джорджа Мартіна. Головні герої фільму борються за владу і за трон «семи королівств». У цій боротьбі вони використовують будь-які засоби – від зловживань своїми повноваженнями та інтриг, аж до насильства і жорстоких вбивств. У самому фільмі немає ані добрих, ані злих персонажів. У всіх свої демони, які й спрямовують людину. Незважаючи на те, що «батько» цієї мегапопулярної у США історії є католиком, у своїй книзі та фільмі його герої – язичники, які не цураються своїх моральних вад. І коли за сюжетом з’являється Єдиний Бог, який є Творцем світу, Його починають сприймати як найбільше зло. Популярність серіалу зашкалює: масова істерія, виникнення нової молодіжної субкультури тощо – все це наслідки перегляду «Гри престолів». Та як серіал вплине на духовність людей? Це питання поки що залишається без позитивної відповіді.
еееееееееееееееее2. «Реальна кров» (англ. True Blood) – американський драматичний телесеріал з елементами фільму жахів і чорного гумору, заснований на серії романів «Вампірські таємниці» (англ. The Southern Vampire Mysteries) американської письменниці Шарлін Харріс. Герої фільму – вампіри, перевертні й прості люди. Та головною сюжетною новинкою стало те, що у серіалі стверджують, ніби першим вампіром був Ісус Христос. Все через те, що в одній із серій кінострічки із уст героя прозвучали слова: «Першим вампіром був Ісус, бо він помер і воскрес, і говорив потім: пийте мою кров». Крім того, незважаючи на ліберальність західного суспільства недоречним і самі глядачі назвали такий сюжетний поворот: одного із героїв серіалу із нетрадиційною сексуальною орієнтацією звати Ісус. Священнослужителів у серіалі також показано як аморальних людей, а християн – як лицемірних фанатиків.
10013948_673997512661667_1000718906_n3. «Царство» (англ. Reign) – американський телесеріал, створений Лорі Маккарті і Стефані Сенгупта. У центрі сюжету перебуває молода королева Шотландії Марія Стюарт і її історія приходу до влади у Франції в 1557 році. Серіал уже встигли піддати критиці як у Шотландії, так і в Англії та Франції за «перекручування історичних фактів». Кінокритики стверджують, що автори формують у молодого покоління неправильне розуміння світової історії, крім того, в певній мірі принижуть протестантизм та пропагують католицьку віру, тобто, створюють міжконфесійну ворожнечу. Останнім часом серіал критикують ще й за занадто відверті еротичні сцени.

Leonardo_Da_Vinci_played_by_Tom_Riley24. «Демони Да Вінчі» (англ. Da Vinci’s Demons) – американський телесеріал, в основі якого лежить «невідома» історія про життя 25-річного генія Леонардо да Вінчі. Серіал є історичною драмою, де описується раннє життя митця у період Відродження в Італії. Основна лінія сюжету зосереджується на пошуку Леонардо «Книги Листя» та його матері. Також зображується Флоренція 15-го століття на чолі з сім’єю Медічі, яка в той час зазнає погроз від Католицької Церкви, а саме Папи Сікста IV та від сім’ї Пацці. У серіалі згадується культ Синів Мітри. Загалом, порівняно із попередніми фільмами, це кіно – доволі стримане, проте чітко проглядається антихристиянська пропаганда, спрямована проти Єдиного Бога та Церкви. Звісно, зважаючи на історичні обставини та неоднозначність часу, категорично засуджувати творців серіалу не варто, проте й вони не повинні так безкомпромісно ставитися до віри в Бога, яка є інтимною складовою душі кожної людини.
гггггггг5. Доктор Хаус (англ. House M.D.) американський телесеріал про геніального лікаря-діагноста Ґреґорі Хауса, образ якого на екрані неперевершено втілив актор Х’ю Лорі. Серіал має велику популярність у світі і неодноразово отримував престижні теленагороди. У цьому кіно немає ні містики, ані язичників. Є тільки боротьба людського цинізму із справжньою вірою в Бога і диво. Проте, незважаючи на показну байдужість, глядачі часто могли спостерігати, як у головному героєві зароджувалася щира іскра нетлінної надії та істинної любові.

Лідія Батіг