Архиєпископ Мокшицький представив книгу спогадів про Івана Павла ІІ (Фото)

14955_10200149624659775_4288566694277355645_nУ п’ятницю, 6 лютого, у Львові відбулася презентація книги Архиєпископа Львівського РКЦ Мечислава Мокшицького і польської журналістки Бригіди Грисяк «Місце для кожного. Розповідь про святість Івана Павла ІІ». Дійство зібрало велику кількість гостей, яким випала унікальна можливість поспілкуватися із автором книги, який впродовж дев’яти років був другим секретарем Івана Павла II. Зважаючи на те, що папа дуже любив співати,  Молодіжний хор Львівської Архикатедри Успіння Пресвятої Діви Марії виконав під час презентації “Барку” та пісню “Бо Христос моє життя”.

У виданні розповідається не лише про те, як папа проводив найбільші релігійні свята, а й яким було його щоденне життя, чим він цікавився та що його турбувало. Книга є дуже особистою, та, водночас, дуже відкритою і легкою для прочитання.

Івана Павла II Архиєпископ Мокшицький запам’ятав у постійній молитві, з добрим почуттям гумору, великою жертовністю та любов’ю до ближніх. За словами автора, найбільш складним для відтворення став останній рік життя папи, коли слабке здоров’я не давало  можливості реалізувати усі його плани та задуми. Навіть в той час, коли йому стало важко говорити, він старався вийти до людей, адже сама присутність інколи ставала важливішою, аніж проповідь. У ті хвилини, коли Римський Архиєрей відходив у вічність, Архиєпископ Мокшицький був поруч із ним. Він зазначив, що папа прийняв власну смерть так, як це повинен зробити кожен християнин, – заснув із спокоєм та чистою душею.

Згадали на презентації і про відвідини Понтифіком України у 2001 році. Автор зазначив, що метою цього приїзду було наголосити на тому, що наша держава стала вільною і незалежною, а також подякувати духовенству та усім людям за те, що впродовж стількох років заборон, їм вдалося зберегти свою віру.

16227_10200149387813854_4927471363956882901_nРозповів Архиєпископ Мокшицький і про своє паломництво до Індії, з якого він нещодавно повернувся. Йому вдалося відвідати 3 єпархії, познайомитися із місцевими представниками духовенства та передати для них мощі Івана Павла II. Незважаючи на незначну чисельність вірних католицької церкви в Індії, там будують нові храми, організовують активну роботу при парафіях, засновують дитячі садки та школи.

Іван Павло II був людиною віри і завжди говорив, що наші проблеми  зможемо подолати лише тоді, коли будемо молитися і звертатися з ними до Господа. Для читачів ця книга стане добрим джерелом для того, щоб внести частинку життя Святого папи у свої душі та наповнити їх світлом і благодаттю.

Фото: Костянтин Баранюк

Більше про книгу читайте у рубриці Книгарня: У гостях в Івана Павла ІІ