«Батько навчав обновлянку, а син став фундатором для її доньки»: Фонд Артема Димида отримав першого стипендіата

14 вересня в Українському Католицькому Університеті у Львові розпочався новий навчальний рік. Під час вступних урочистостей було оголошено зокрема про університетських стипендіатів. Серед них – перша стипендіатка фонду Артема Димида.

Софія – донька священника Львівської Архиєпархії УГКЦ Тараса Фітя. Відтепер вона стала студенткою спеціальності «Соціальна робота» факультету наук про здоров’я Українського Католицького Університету.  Стипендія імені Артема Димида на 100% забезпечить рік її навчання в університеті.

Про цю подію «Духовній величі Львова» розповів о. Тарас Фітьо. За його словами, абітурієнтка виконала звичну програму вступу в університет, і вже відтак дізналась про те, що стала стипендіаткою Фонду Артема Димида.

Із родиною Димидів, зауважив о. Тарас, вони не були близько знайомими. Контактували тільки через деякі соціальні проєкти, а також через Пласт, членами якого є діти обох сімей. Зокрема, Софія – пластунка ще із дитячого садка. 

Батьки Артема, за словами о. Тараса, показали особливий, непересічний приклад віри, справді християнського світогляду, адже ховали сина не із відчаєм, а із надією. «Так є, що найчастіше пізнаємо про людей, коли вони відходять. Так вийшло і з Артемом – ми не були з ним знайомі, тому про його життя дізналися лише тепер, особливо зі слів бабусі, Лесі Крип’якевич, – і тільки тепер, після його смерті, почали захоплюватися його баченням, його світоглядом» – поділився отець.

Ще один цікавий епізод, що пов’язує дві родини, стосується пані Галини Фітьо, дружини отця Тараса. У студентські роки вона була членом Товариства українських студентів‑католиків «Обнова», і в той час лекції для обновлян приїжджав читати сам о. Михайло Димид. «Тому виходить, що батько навчав обновлянку, а син став фундатором для її доньки» – зауважив о. Тарас, додавши – це – Божий промисел, бо Господь є простий і часто парадоксальний.

Артемій Димид – син священника, капелана Майдану, першого ректора і викладача Українського Католицького Університету Михайла Димида та іконописиці Іванки Крип’якевич-Димид. Артем був пластуном, учасником Революції Гідності та російсько-української війни. Зокрема, був учасником бойових дій у складі батальйону спецпідрозділу «Гарпун» та полку «Азов». Випускник історичної програми Гуманітарного факультету УКУ. Правнук відомого українського історика Івана Крип’якевича.

Артем Димид загинув 18 червня 2022 року під час бойових дій на Донбасі. Стипендію його імені після його смерті заснували в Українському Католицькому Університеті для студентів-пластунів.