Біля Львівської міської ради відкрили фотовиставку, присвячену Митрополиту Андрею

Сьогодні, 29 липня 2020 року, біля Львівської міської ради відкрили фотовиставку, присвячену життю і служінню праведного Митрополита Андрея. З інформаційних стендів, кожен зацікавлений зможе не лише дізнатися більше про різні грані життя Шептицького, але побачити рідкісні світлини Владики Андрея. Ці фото із архівів Постуляційного центру монастирів Студійського уставу. Про це повідомив Синкел у справах монашества Львівської Архиєпархії УГКЦ,  який у співпраці із Львівською міською радою і став ініціатором цієї виставки.

“Слава Богу, за останні роки, постать Митрополита Андрея стала трендом. Трендом у тому значення, що модно стало про нього говорити, навіть не тільки у громадських, але й політичних колах. У той же  час,  іноді люди відходять від істини, ким насправді був Митрополит Андрей Шептицький. Його називають політиком, музейником, але слід пам’ятати, що це була людина Божа. Людина Церкви. Людина Божа у тому значенні, що справді нам його у свій час послав Господь Бог. Якби не Митрополит Андрей Шептицький, ми не знаємо, як би сьогодні виглядала б Українська Греко-Католицька Церква і Україна. Тому що його внесок у розвиток УГКЦ  і становлення української ідентичності є поза дискусією.  Тому ми цей ювілей святкуємо також,як я вже згадував, на загальнодержавному рівні. Ідучи попри ці інформаційні стенди, ви пізнаєте  коротко більше про нього. Ця інформація у кількох стендах.  Фотографії і текст належать науковій раді Постуляційного центру монастирів Студійського уставу.  Автором тексту є доктор Іван Матковський. Дякую дуже Львівській міській раді за виконання цих стендів. Вони не є виставкою, але відіграють дуже важливу роль. Для людини, яка у наш час швидко рухається,  може коротко побачити інформацію”, – підкреслив отець Юстин.

Директор департаменту розвитку Львівської міської ради Наталія Бунда, зауважила:

“Митрополит Андрей – це людина, яка несла цілу систему цінностей. Саме ці цінності хочемо сьогодні сповідувати і наслідувати. Відкриваємо його не тільки як релігійного діяча,провідника, а як просто громадського діяча, людину, яка мала широке бачення на розвиток всієї України, яка розуміла, що треба для того, щоб український народ був міцний і самобутній. І це дійсно той ідеал, і людина, яку хочемо наслідувати. Устами людей, які вивчають спадщину Митрополита, несуть у народ його цінності, ми відчуваємо все більше його присутність. Тут особливо хочу подякувати отцю Юстину, який дуже важливу роль у цьому відіграє. Він дуже  багато вивчає про Андрея Шептицького, ініціює багато проектів і ми теж прагемо це підтримувати”.

 

Додамо, що інформативну фотовиставку може побачити кожен охочий. Для цього просто потрібно підійти до  Львівської міської ради, на  фасаді якої, до слова, від ранку розміщено банер із світлиною праведногго Митрополита Андрея, з нагоди 155-річчя від його дня народження.

Підготувала Оксана Бабенко, фото Олександра Мазуренка