Біля Львова вмурували наріжний камінь із собору св. Петра під монастир сестер Бенедиктинок

В Урочистість святого Йосифа, 19 березня, Архиєпископ Митрополит Львівський РКЦ Мечислав освятив ділянку та хрест і вмурував наріжний камінь під зведення монастиря Сестер Ордену св. Бенедикта у Солонці. Монастир буде названий на честь покровителя Церкви – св. Йосифа.

На святкування прибули Сестри з Абатства Непорочного Зачаття ПДМ з Житомира на чолі з Абатисою Матір’ю Кларою Свідерською.

Особливими гостями свята була родина Йосифа та Йозефіни Відеркер з доньками Сузанною та Ґабріелою із Швейцарії, котрі виділили кошти на придбання ділянки під монастир та є основними фундаторами цього монастиря.

Прибули священики та монахині з львівських парафій, представники місцевої влади та будівничі й архітектори цього комплексу.

Розпочалося святкування читанням Євангелія, далі було освячено хрест і ділянку. Після того канцлер Курії о. Владислав Гримський зачитав буллу про зведення монастиря сестер Бенедектинок.

У тексті булли зокрема зазначалося, що перебування сестер-бенедиктинок у Львові налічує 400 років, і тепер після майже 80 років перерви сестри повертаються у це місто.

Текст булли латинською мовою з підписами Архиєпископа Мечислава, Матері Абатиси Клари, фундаторів – родини Відеркер та інших визначних осіб нашої дієцезії було заховано до металевої туби і запечатано печатками, потім Архієпископ М. Мокшицький та Абатиса Клара вклали тубу до фундаментів.

Також до фундаментів було покладено наріжний камінь із собору св. Петра, який передав Архиєпископу Мечиславу Папа Франциск під час минулорічного візиту ad limina. Цей камінь благословив також папа емерит Бенедикт XVI.

На завершення святкування Абатиса Клара подарувала родині Відеркер ікону св. Йосифа, написану сестрою з їхнього абатства, з благословенням щоб святий Йосиф, якому була довірена опіка над Ісусом та Пресвятою Дівою з такою ж ніжністю та турботою опікувався родиною Йосифа та Йозефіни.

За матеріалами: www.rkc.lviv.ua