Благодійний ярмарок «Даймо надію» збирає гроші на відеоняні для дітей, які прикуті до ліжка

Ярмарок відбудеться 1 грудня у Львівській Архидієцезії РКЦ на вул. Винниченка, 32

 

28


Благочинний Різдвяний ярмарок «Даймо надію» запрошує допомогти дітям, яких вже не вилікувати. Бо вони прикуті до ліжка, часом самостійно не можуть дихати і їсти. Але їхнє життя можна підтримати на достойному рівні. Потрібно просто прийти на ярмарок з сім’єю, придбати смаколик чи забавку – і ваші гроші принесуть комусь полегшення.

Серед тих, кому допомагатимуть за зібрані на ярмарку кошти, – сім’я Матвіїшиних. У них – 3-річна Софійка з діагнозом СМА – спірально м’язова атрофія.

«Софійка може стояти лише у вертикалізаторі, адже вона в нас не ходить і не стоїть. Та завдяки цьому апарату може бачити все навколо себе. І дуже любить стояти: каже, що вона велика, тішиться», – розповіла мама Софійки Оля Матвіїшин.

У вертикалізаторі дитина може бути лише два рази на день і по 20 хвилин. Бо в маленької Софійки слабенькі м’язи, кістки, ще й дихає дівчинка не на повні легені. Тож довше «стояти» їй заважко.

Тому цим дівчатам потрібна відеоняня – прилад, який дозволить Олі відлучатися хоча б на кухню. Камера фіксуватиме, що відбувається з дитиною і передаватиме сигнал мамі. Адже Оля, щоб зібрати кошти на вітаміни, амінокислоти, спеціальне харчування для доні, реабілітацію, плавання, масажі, творить декори на кухні. Переважно ночами.

«Наприклад, я щось роблю, а доця в ліжечку чи сидить у кріслі. І може впасти. То, щоб я кожен раз не бігала, потрібна відеоняня. Деколи Софійка може сказати, що вона впала. А деколи притулиться носиком до подушки чи до дивана – не чути її, встати не може. Боюся, бо може задихнутися. Щоби не було такого випадку поганого, потрібна відеоняня», – пояснила Оля.

Зараз Оля робить для благочинного Різдвяного ярмарку шопки і віночки. Під час ярмарку будуть збирати кошти на потреби дітей, які прикуті до ліжка, якими опікується БФ «Даймо надію». Ярмарок відбудеться цієї суботи, 1 грудня, у Архидієцезії Римо-католицької церкви, що на Винниченка, 32.

«Буде святковий концерт, будуть столи з солодощами, з ковбасками. А також майстер-класи для дітей. У нас буде лотерея і головним призом на лотереї стане мобільний телефон», – додала президентка благодійного фонду «Даймо надію» Ірина Галамай.

Цьогоріч збиратимуть кошти на 10 відеонянь для таких сімей, як Олина. А під опікою фонду в Львівській області перебувають 22 дітей.

Автор: Оксана Сенишин

Джерело: https://zaxid.net/news/