Йом Кіпур 2018: історія і традиції свята

В Йом Кіпур (Судний день) юдеї дотримуються суворого посту

Йом Кіпур 2018  святкуватимуть з вечора 18 вересня. Історія свята пов’язана з легендою про Золотого тельця, а традиції передбачають суворе утримання від їжі і старанну молитву для спокути гріхів. Що не можна робити в Йом-Кіпур, і яких обрядів дотримуються – читайте далі.

1


Йом Кіпур 2018: коли відзначають
Через 10 днів після настання Єврейського нового року відзначається Йом-Кіпур (Судний день). У 2018 році Йом-Кіпур починається з вечора 18 вересня і триватиме до заходу сонця 19 вересня.

Свято символізує завершення Десяти днів покаяння, коли Господь на Вищому суді оцінює дії людини, його гріхи і виносить вирок про подальшу долю.

Йом-Кіпур має кілька назв: Судний день, День Всепрощення, Суббота субот.

В Йом-Кіпур в синагозі здійснюються особливі молитви

Історія і традиції Йом-Кіпур
Згідно з переказами, історія Йом-Кіпур починається з часів вигнання юдеїв з Єгипту. Втомившись від довгих поневірянь, багато людей зневірилося.Мойсей пішов на гору Синай і дуже довго не повертався, а люди створили собі нове божество – Золотого тільця.

Коли Господь побачив, як юдеї поклоняються ідолу, він сильно розгнівався. Однак Мойсеєві вдалося вимолити Бога про милосердя і порятунок. З тих пір відзначається день Всепрощення або Йом-Кіпур, коли кожній людині дається можливість покаятся і спокутувати гріхи.

Згідно з Торою, в Йом-Кіпур не можна займатися нічим, окрім молитов і роздумів про свої вчинки.

За матеріалами: РБК-Україна