Патріарх УГКЦ Святослав (Шевчук) розповів, про що йшлося у його листі до Папи

SvyatoslavУ недільній проповіді на площі святого Петра у Ватикані перед паломниками Папа привітав Україну з Днем незалежності, закликав молитися за жертви та родини постраждалих і згадав про лист до нього Патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука). Глава УГКЦ поділився тим, що саме написав у листі.
«Насамперед, я хотів представити Святішому Отцеві глибоке горе нашого народу», – розповів він у розмові із редактором італійського відділу Радіо Ватикану.

«Біль численних поранених цивільних осіб, біль стількох українських військових, які були взяті у полон, біль матерів, що втратили своїх дітей, біль Церкви-матері, яка страждає разом із своїми дітьми», – додав Глава УГКЦ.

Патріарх Святослав (Шевчук) розповів, що у своєму листі до Римського Архиєрея він навів факти нищення терористами УГКЦ на Донбасі.

«Це все я написав Святішому Отцеві, розповідаючи також конкретні факти з життя нашої Церкви на Донеччині: невеликий монастир Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії захоплений російськими бойовиками. Нашого єпископа з Донецька вигнали з його осідку і його канцелярія захоплена разом з усіма документами. Численні священики змушені залишити їхні храми», – зазначив Блаженніший Святослав.

«Тому люди волають. Волають до неба, благаючи справедливості, благають миру, благають міжнародної солідарності, бо Україна буде дійсно спроможна протистояти цій агресії тільки тоді, коли матиме підтримку міжнародної солідарності», – наголосив Глава УГКЦ.