Блаженніший Святослав на Синоді у Ватикані: Греко-католики в Україні не очікують зміни вчення Церкви про подружжя

synod2014Під час другого дня роботи III Надзвичайної асамблеї Синоду Єпископів, що відбувається цими днями у Ватикані, Глава УГКЦ говорив про основні проблеми та виклики родинного життя та подружжя в Україні. У спеціальній доповіді на післяобідній сесії перед Синодальними Отцями він наголосив, що особливо в умовах війни сім’я стала «останньою фортецею та захистом людської гідності».

На переконання Блаженнішого Святослава, в Україні існує велика повага до християнського подружжя як Таїнства, хоча й спостерігається багато проблем у родинному житті. Серед них Отець і Глава УГКЦ вказав, зокрема, на проблему розлучень та повторних одружень без подальшої належної та впорядкованої участі у житті Церкви. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Багато розлучених одружуються вдруге, ходять до церкви, але не відчувають необхідності врегулювання їхнього подружнього життя», – наголосив Предстоятель УГКЦ. Саме тому, на його переконання, ця проблема має стати пріорітетною у підготуванні до Святої Тайни Подружжя та «вимагає від Церкви особливого пасторального супроводу молодих подружніх пар впродовж перших п’яти років їхнього сімейного життя».

Не зважаючи на ці та інші проблеми подружнього життя, Блаженніший Святослав не бачить їх вирішення через «звуження доктринальних горизонтів та “підлаштування” основних правд християнської віри про подружжя та сім’ю до потреб сучасного світу».

Розповідаючи про потреби вірних в Україні, він також висловив сподівання, що досвід східнохристиянської традиції буде корисним у душпастирстві «зранених сімей».

Нагадаємо, спеціальний Папський Синод розпочав свою роботу 5 жовтня і триватиме у Ватикані кілька тижнів. Окрім головної теми розлучень та повторних одружень, його учасники дискутуватимуть про одностатеві шлюби та контрацепцію. На завершення буде опубліковано документ, який підсумує головні теми, а також стане базовим документом для наступної роботи Асамблеї у 2015 році.