Архиєрей

МАКАРІЙ (МАЛЕТИЧ), МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ ПЦУ

makarВладика Макарій (Малетич) (в миру – Малетич Микола Іванович) народився 1 жовтня 1944 р. у селі Красне Турківського району Львівської області в селянській багатодітній родині.

У 1975 р. Миколай поступає до Одеської семінарії, 18 січня 1975 року отримує свячення в сан диякона та направляється  на служіння в м. Константинівку Донецької області, а 10 серпня цього ж року – у сан священика.

Приходське служіння проходив у Донецькій, Луганській, Ростовській та Львівській областях.

3-го листопада 1996 року у Церкві Свв. апп. Петра і Павла м. Львова за участю Димитрія-Патріарха Київського і всієї України, Архиєпископа Харківського і Полтавського (Ісіченка) та Мефодія, єпископа Хмельницького і Кам’янець-Подільського о. Миколай був висвячений у сан єпископа із іменем Макарій. Після хіротонії Владиці  ввірили Львівську єпархію, котрою керує Він  і сьогодні. Також за сумісництвом керує Рівненською, Волинською єпархіями, а з 3.05.2001 по 23.08.2015 року ще й Таврійською.

25 травня 2011 р. Архієрейським Собором УАПЦ за пропозицією Предстоятеля УАПЦ, Блаженнійшого Мефодія (Кудрякова), митрополита Київського і всієї України про відзначення трудів на користь Православної церкви за багаторічну «ревну працю для добра Церкви, та утвердження духовності в українському народі» владика Макарій одноголосно возведений у сан митрополита.

27 лютого 2015 р. надзвичайним архиєрейським собором обраний місцеблюстителем Глави УАПЦ.

4 червня 2015 на V Помісному соборі УАПЦ обраний Предстоятелем Української Автокефальної Православної Церкви.