Архиєреї

 ІГОР (ВОЗЬНЯК), ВИСКОПРЕОСВЯЩЕННИЙ АРХИЄПИСКОП І МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ УГКЦ

vozn

Народився Владика Ігор (Возьняк) 3 серпня 1952 р. у с. Липиці Миколаївського району Львівської області в сім’ї вчителя. У 1959-1969 рр. навчався в середній школі, а після її закінчення здобував у Дрогобичі технічну освіту. Потім він бувскерований на роботу в м. Нікополь Дніпропетровської обл., де працював короткий період часу на заводі. Він також служив у лавах Радянської армії на території Казахстану в 1970-1972 рр після цього у 1973 році Владика вступає до до монастиря Чину Найсвятішого Ізбавителя, де в 1974 р. розпочав новіціят, а в 1975 р. склав перші обіти. Загалом, цього ж року в підпільній семінарії у Львові почав вивчати філософію та богослов’я. На пропозицію настоятеля в 1977 р. переїхав у Вінницю і там продовжував навчання, яке закінчив у 1980 р.

Тайну Священства він прийняв у листопаді 1980 р., а вічні обіти склав 2 липня 1981 р. Щоб нелегально допомагати місцевому священикові уділяти вірним різні тайни, зокрема сповідати, працював при римо-католицькій Церкві, а з 1989 р. провадив душпастирську діяльність у катедральному соборі м. Тернополя.

Надалі його священича праця стрімко розвивалася. З 1990 по 1996 рік був Протоігуменом ЧНІ. З 1996 р. душпастирював у Вінниці. У 1997 р. декретом Протоігумена призначений учителем новиків у Львівській провінції Отців Редемптористів. Водночас Владика Ігор (Возьняк) продовжував душпастирську діяльність, особливу увагу приділяючи проповідництву та реколекціям для монахів, монахинь і мирян.

Здобував він освіту й за кордоном. У 2001 р. навчався на курсах форматорів (вихователів ченців) у Римі, після закінчення яких у серпні був призначений помічником вихователя ораторів-семінаристів у Польщу в семінарії Отців Редемптористів. 17 лютого 2002 р. в Архикатедральному Соборі святого Юра відбулася Єпископська хіротонія Владики. За рішенням Синоду Єпископів та благословенням Святішого Отця після хіротонії Владика Ігор став Єпископом-помічником Львівської Архиєпархії.

Згідно із рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, який проходив 5-12 жовтня 2004 р., Владику Ігоря був обрали Архиєпископом Львівським, це було підтверджено 10 листопада 2005 р., коли в Архикатедральному соборі Святого Юра відбувся чин введення на престол нового Архиєпископа Львівського.

З 10 лютого по 27 березня 2011 р. виконував уряд Адміністратора Верховноархиєпископської Української Греко-Католицької Церкви. Коли 29 листопада 2011 р. було урочисто проголошено про створення Львівської митрополії Української Греко-Католицької Церкви, інтронізували Митрополита Львівського. Ним став архиєпископ Львівський Ігор. Від цього часу титул правлячого Львівського архиєрея буде «Архиєпископ і Митрополит Львівський».

 

 ВОЛОДИМИР (ГРУЦА), ЄПИСКОП-ПОМІЧНИК ЛЬВІВСЬКОЇ АРХИЄПАРХІЇ УГКЦ

 Володимир Груца народився 19 серпня 1976 року у м. Добромиль на Львівщині.
19 серпня 1994 року вступив до новіціяту редемптористів.
19 серпня 1995 року склав перші обіти.
19 серпня 2000 року – довічні обіти.
12 липня 2001 року – рукоположений на священика владикою Андрієм (Сапеляком).

Філософію вивчав у м. Краків (Польща), а студії богослов’я здобував у м. Тухів (Польща) та м. Іннсбрук (Австрія), де здобув ступінь магістра. Тема магістерської праці: «Богослов’я Великої Суботи в Ганса Урса фон Бальтазара і його розуміння в Українській Церкві».

Після пасторального року знову скерований на продовження богословських студій до м. Іннсбрук, де в 2008 році на місцевому університеті здобув ступінь доктора богослов’я в галузі догматики, зокрема Святих Тайн.

Тема дисертації: «Свята Тайна Покаяння у світлі Христового Воскресіння».

В часі перебування в Іннсбруку співпрацював, а згодом очолював пасторально-консультативний центр, який є спільним проектом монаших згромаджень та місцевої церкви.

В 2009-2013 виконував завдання директора студій у Львівській Провінції Редемптористів. Зараз є магістром новіціяту.

З 14 січня 2016 року  Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ Високопреподобного ієромонаха Володимира (Груци), ЧНІ, дотеперішнього Вчителя новиків у Львівській Провінції Згромадження Найсвятішого Ізбавителя, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Баганни (Dioecesis Bahannensis). Чин архиєрейської хіротонії за участі членів Синоду Єпископів УГКЦ, здійснив Патріарх УГКЦ Блаженніший Святослав. Співсвятителями були владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський та владика Ярослав, Єпарх Самбірсько-Дрогобицький.