Єпископи помісних Церков Європи про роль і внесок Східних Католицьких Церков у справу екуменізму

zustrich25«Розділ єдиної Церкви Христової є справжньою еклезіологічною аномалією, яку за жодних обставин не можна вважати нормою життєдіяльності Церкви» – про це зазначають єпископи помісних Церков Європи у зверненні про Роль і внесок Східних Католицьких Церков у справу екуменізму. Звернення виголошене на завершення зустрічі, яка нещодавно відбулась у Львові з нагоди 25-тої річниці легалізації УГКЦ.

Єпископи зазначають, що підтверджують своє право здійснювати душпастирську опіку серед мирян незалежно від місця їхнього перебування, а також обов’язок доносити Євангеліє, до тих «хто й досі перебуває в невіданні».

Однак, ієрархи визнають і право Православних Церков дбати про душпастирську діяльність щодо їхніх вірних в усьому світі, без жодного антагонізму та ставляться з повагою до права свободи релігійного визнання.

«Ми поділяємо разом із Православними Церквами переживання щодо наявних тенденцій у культурній та соціальній сфері життя людства, які призводять до прогресивної секуляризації Європи, аж до цілковитого знецінення загальнохристиянських моральних вартостей.. та пригадуємо про бажання Східних Католицьких Церков бути максимально задіяними у справі ведення діалогу правди та любові між Католицькою і Православними Церквами » – йдеться у зверненні.

Також єпископи переконані, що несуть відповідальність за те, щоб питання екуменізму стало найбільш пріоритетним, невідкладним і обов’язковим для Східних Католицьких Церков, незважаючи на всі труднощі та перешкоди на шляху до єдності християн.

Учасники зустріч акцентують увагу також на ситуації у якій опинилися християни на близькому сході: «Ми запевняємо в нашій солідарності та співстражданні духовних лідерів і вірних місцевих спільнот, пригадуємо, що мир та злагода на Близькому Сході не постануть без чіткої та однозначної реакції з боку міжнародної громадськості і такого її впливу на обидві сторони конфлікту, який був би спрямований на забезпечення принципів релігійної свободи та свободи сумління і закладав би освітні підвалини для належного виховання здатних діалогувати між собою прийдешніх поколінь».

На завершення єпископи запевнили у підтримці українського народу та молитовній єдності і закликали всіх стати на шлях миру і злагоди.

Нагадаємо, Впродовж 23-26 жовтня 2014 у Львові відбувалася зустріч східних католицьких єпископів Європи. Під час якої вони роздумували над темою місії Східних Католицьких Церков через 50 років з часу проголошення соборових декретів Orientalium Ecclesiarum та Unitatis Redintegratio та в 25-ту річницю від легалізації Української Греко-Католицької Церкви.