У Львові розпочалася щорічна Зустріч східних католицьких ієрархів Європи

zustrich2Вчора, 23 жовтня, в реколеційному центрі Львівської архиєпархії УГКЦ, що в Брюховичах поблизу Львова, розпочалася щорічна Зустріч східних католицьких ієрархів Європи, яка цього разу присвячена 25-річчю виходу УГКЦ з підпілля.

Сьогодні вранці представники католицьких Церков Європи із двадцяти країн помолилися Божественну Літургію, яку очолив Архиєпископ і Митрополит Львівський УГКЦ Ігор (Возняк). Проповідь виголосив Секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков Циріл (Василь) інформує Департамент інформації УГКЦ.

У своєму проповідницькому слові він підкреслив, що ця зустріч є прикладом того, що особистий пошук сенсу життя і Бога не може бути пережитий лише як внутрішній персональний досвід, без спільнотного виміру. Адже жити та ділитися своєю вірою – шлях побудови Божого Царства в нинішньому світі.

«Через цю зустріч ми бажаємо виявити те, що кожен християнин, патріот пишається своєю вірою. Він трудиться задля Божого Царства у своєму житті», – сказав проповідник.

zustrich1Наприкінці проповіді владика Циріл додав, що пізнати Христа, поглибити знання про Нього, знайти Його… є полюванням на безцінний скарб, відкриттям схованої в полі перлини. «Альбом з фотографіями, які зробимо під час цієї Зустрічі східних католицьких єпископів Європи чи інших зустрічей, котрі ми пережили, буде для нас цінним спогадом про пригоду, пережиту в радості та братерстві. Але все це буде незначним, якщо в ньому не буде центральної сторінки під назвою «Моя зустріч із Христом», – зауважив Секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков.

Першого дня Зустрічі виголошено три доповіді: «Місія і роль Східних Католицьких Церков в екуменічному діалозі: перешкода чи нагода до об’єднання» (владика Дімітріос (Салахас), Апостольський екзарх для католиків східного обряду в Греції), «Взаємовідносини між Східними Католицькими Церквами та державою і загальнолюдською спільнотою» (владика Вірджил (Берчеа), Єпископ Орадеа-Маре, Румунія), «Від легалізації УГКЦ до революції гідності: Роль Церков в українському суспільстві» (владика Борис (Ґудзяк), Єпископ єпархії Святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції, країнах Бенілюксу та Швейцарії).

Також заплановано виїзд до УКУ, Львівської духовної семінарії Святого Духа та перегляд фільму «Майдан. Свідчення учасників Майдану».