Блаженніший Епіфаній розпочав офіційний візит до Львова

16 серпня 2019 року Митрополит Київський і всієї України ПЦУ Епіфаній прибув з офіційним візитом до Львова. У супроводі Митрополита Львівського ПЦУ Макарія та Митрополита Львівського і Сокальського ПЦУ Димитрія, духовенства Блаженніший Епіфаній завітав до Львівської міської ради, де зустрівся із мером міста Андрієм Садовим.

Блаженніший Епіфаній написав відгук у книзі почесних гостей Львова.

“Цей рік є символічним роком для ПЦУ, оскільки ми отримали Томос про автокефалію. Впродовж цих днів святкуємо 30-ліття ІІІ відродження УАПЦ. Ми маємо шанувати і пригадувати тих, які були в основі відродження нашої автокефалії. Тому сьогодні, завтра і післязавтра у Львові будемо разом святкувати цей історичний ювілей. 30 років – це не така вже й велика дата, бо ми згадуємо про своє тисячолітнє коріння. Як Церква перебували у духовному полоні більше, ніж три століття, а от тридцятиліття – це історична дата. Це час незалежності нашої держави, час боротьби за автокефалію. Чому ми святкуємо у Львові? Бо саме тут, 19 серпня 1989 року, у храмі св.ап.Петра і Павла було проголошено ІІІ відродження УАПЦ. Отець Володимир Ярема заявив, що розпочинає рух за автокефалію. Тому цього року святкуємо у Львові, а наступного сподіваємось у Києві”, – зазначив Митрополит Епіфаній.

З нагоди 30-ліття ІІІ відродження УАПЦ ювілейним орденом І ступеня Блаженніший Епіфаній нагородив мера Львова Андрія Садового та директора департаменту “Адміністрація міського голови” Євгена Бойка.

“«Львів — це місто молитви. Власне, дуже багато чого починається із Західної України. І для мене велика честь, що сьогодні Ви є у Львові і починаєте свій важливий для України, для цілої держави візит. Дай Боже Вам мудрості провадити і робити дуже багато добрих справ. Дякую, що Ви у нас є», — зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова”, – наголосив міський голова Львова Андрій Садовий.

Частина Фото Олена Ляхович, частина фото Маркіян Лисейко