“Блаженніший Митрополит Володимир був самородком. Дуже відданою і переконливою людиною Церкви. Добрим пастирем. Монахом в повному сенсі слова!” – єпископ Львівський і Галицький Філарет

filaret5У четверту неділю по П’ятидесятниці, 6 липня, єпископ Львівський і Галицький Філарет співслужив Місцеблюстителю Київської митрополичої кафедри митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію за Божественною літургією в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври.

Під час Богослужіння підносилися сугубі молитви за новопреставленого Блаженнішого Митрополита Володимира. А миряни мали нагоду попрощатися з Предстоятелем Української Православної Церкви Московського Патріархату.

Напередодні, 5 липня, у день смерті Блаженнішого Митрополита Володимира єпископ Філарет звернувся з цього приводу до мирян УПЦ. Зокрема єпископ зазначив, що предстоятельство Митрополита Володимира було позначене зміцненням Православної Церкви в Україні і супроводжувалось духовним відродженням суспільства та привело до відродження тисячі парафій, богословських освітніх закладів і будівництва нових храмів та монастирів.

На думку єпископа Львівського і Галицького Філарета блаженніший митрополит Володимир дбав про дружні взаємини із представниками інших християнських Церков в Україні: “Період Предстоятельства Блаженнішого ознаменувався активною участю нашої Церкви в житті Православної Повноти в розвитку братських стосунків з Предстоятелями інших Помісних Церков”.

“Образ Митрополита Володимира, вірного сина Батьківщини, збережеться в наших серцях, як людини, що глибоко співчувала успіхам нашої держави і народу, і важко вболівала при її невдачах, яка охороняла єдність і одностайність народу Божого. Блаженніший Митрополит творив мир серед всіх людей Землі, а найбільше співвітчизників, невтомно запалюючи чад Церкви на діла любові, милосердя і миротворництва” – наголосив єпископ Філарет.
Також владика висловив сподівання щодо подолання церковних і суспільних негараздів через які так переживав новопреставлений Митрополит Володимир.

“Сутністю всього життя і служіння Блаженнішого Митрополита Володимира, було глибоке смирення перед волею Божою, яка поєднувала першосвятительську твердість і монашеське відношення до скорботи, негараздів та інших випробувань. Але це смирення, його скромність були поєднані у ньому горінням духа… Своїм архіпастирським служіння і прикладом людського життя Владика підштовхував своїх братів єпископів, священиків і простих людей до любові, справедливості, чесності і порядності завжди перебуваючи у волі Божої” – зазначив єпископ Львівський і Галицький.

Єпископ Філарет також назвав служіння Блажженнішого Митрополита служінням “великого молитовника”, а самого Митрополита Володимира “Людиною Церкви», “Церковником з великої літери”. “Блаженніший Митрополит Володимир був самородком. Дуже відданою і переконливою людиною Церкви. Добрим пастирем. Монахом в повному сенсі слова!” – додав владика на завершення.

До теми: У Києво-Печерській Лаврі відбулося відспівування і похорон Блаженнішого Митрополита Володимира

За матеріалами Львівської єпархії УПЦ