Блаженніший Святослав: “Львів стане центром українського світу, наприкінці серпня 2020 року”

26-29 серпня 2020 року у Львові відбудеться VII сесія Патріаршого (Всецерковного) Собору УГКЦ. На тему: “Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ”. Далі – пропонуємо до Вашої уваги, ключові тези Блаженнішого Святослава про особливості цього Собору і його проведення у Львові. 

 Якраз сьогодні, напередодні свята св. Миколая, я до княжого Львова хотів такий маленький подарунок принести. Гарна новина. Про те, що наприкінці серпня, наступного року, Львів стане центром українського світу.  Бо сюди приїдуть делегати з усіх наших поселень на Патріарший Всецерковний Собор. І ми будемо думати над тим, де ми є, якими ми сьогодні є, і як нам бути разом, як нам будувати єдність українського світу, української Церкви, і ось Львів буде осердям такого Форуму. І ми напрацювали спільні кроки, як приготувати цей Собор, і бачимо, що княжий Львів відкриває нам широко свої гостинні двері, за що дуже вдячні. 

Темою цього Патріаршого Собору є еміграція, поселення і глобальна єдність Української Греко-Католицької Церкви.  Ми бачимо, що сьогодні суспільство переживає зміну парадигми. Зі статичного, переходить у динамічне, рухоме. І сьогодні українці рухаються всередині своєї країни, виїжджають за кордон, багато приїзджають до України. І ми маємо зрозуміти, якими ми є сьогодні, як нам цю єдність будувати, і як нам не загубитися  в тому морі глобального великого світу.

Ми маємо кілька різних ініціатив. Зокрема ми обговорили сьогодні, як рухатимуться по Львову делегати нашого Собору, окремий маршрут, пішохідний, веломаршрут, який єднатиме це місце , де вони мешкатимуть, тобто це Колегіум на Стрийській з приміщенням Львівської Духовної Семінарії Святого Духа УГКЦ (Хуторівка), обговорили цілу низку культурних заходів, які супроводжуватимуть цю подію. Очевидно, що питання еміграції сьогодні є великим викликом. І прагнемо перетворити виклик, на нагоду, на благословення.  І це можливо лише тоді, коли навчимося відповідати на ці виклики. І гаслом цього Собору є слова: “Твоя Церква, завжди і всюди з Тобою”. Хочемо супроводжувати, як церковна спільнота, кожного нашого віруючого, де б він не був. І зокрема тут, у княжому місті Львові.