Блаженніший Святослав на презентації екосистеми НЕЗЛАМНІ: «Цілий світ буде переймати в нас цей досвід»

14 січня 2023 року в Києві презентували екосистему реабілітації НЕЗЛАМНІ для людей, які постраждали від війни.

Символічно, що представлення розпочалося екуменічною молитвою в Софійському Соборі у Києві – сакральному осередку духовності українців та символі української незламності. Звершили молитву Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав і протоієрей ПЦУ Георгій Коваленко.

У своєму слові Предстоятель УГКЦ зазначив, що проєкт НЕЗЛАМНІ – це спільна справа незламного народу, яка походить із єдності між собою і з Богом-Творцем, цілитилем душ і тіл. «Це Він посилає свою божественну премудрість у серця наших лікарів. Це Він надихає наш народ на найкращі, найбільш благородні вчинки. Це божественна мудрість збирає довкола цієї святої справи жертводавців, наших друзів і партнерів в ім’я великої своєї справи, в ім’я справи, яка перед нами буде викликом на десятиліття – лікування ран війни нашого багатостраждального народу», – наголосив Блаженніший Святослав.

 

Отець і Глава УГКЦ подякував усім присутнім за початок цієї справи, яку, без сумніву, будуть підтримувати українські Церкви, громадські організації, міжнародна спільнота. «Я думаю, що Господь Бог у своїй предвічній премудрості бачить плоди цієї справи. Відтак хочу, щоби справді найкращі можливості, ресурси для відновлення наших незламних воїнів були доступні усім, які це потребують, зокрема в Україні. Щоб ми не мусили наших героїв відправляти за кордон на лікування і реабілітацію. Я переконаний, що цілий світ буде до України приїжджати і в нас переймати цей досвід», – зазначив Блаженніший Святослав і, благословляючи, наголосив: «Боже благослови Україну твоїм справедливим небесним миром, який буде перемогою! Благослови наших воїнів і наше військо, бо ти є наша сила і джерело нашої незламності!»

До урочистості долучився львівський міський голова Андрій Садовий, численні представники влади й громадськості.

Львівський міський голова Андрій Садовий зауважив, що у словах, викабуваних на Софійському Соборі, – Божа сила, Божа премудрість, Софія – закодована незламність українського народу.

Співом молитву супроводжувала Львівська Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик». 

 

З початку повномасштабного вторгнення Львів прийняв понад 5 мільйонів людей, серед них – 11 тисяч поранених. Їхнє лікування та відновлення взяв на себе Національний реабілітаційний центр НЕЗЛАМНІ/UNBROKEN, створений на базі Першого медоб’єднання Львова – найбільшого медзакладу України. За цей час виконано понад 10 тисяч операцій, у тому числі й складні реконструктивні втручання, для тих, хто постраждав від війни. У Центрі встановлюють протези, зокрема, біонічні. З кожним пацієнтом працюють психологи та психотерапевти. 

Фото: UNBROKEN Київ