Блаженніший Святослав назвав три умови для візиту Папи Франциска до України

Про це інформує видання РІСУ.

Існує три умови для візиту Папи Римського Франциска до України, повідомив Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав (Шевчук) в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Коли на наше робоче сесійне засідання прийшов держсекретар Ватикану Паролін, ми напряму його запитали: що необхідно для того, щоб Папа міг приїхати? Він сказав, що є кілька умов. Перше – це є запрошення католицьких Церков. Друге – це є запрошення з боку української державної влади. Ми маємо нового президента. Я сподіваюся, що він запросить Папу. Третє. Паролін говорив, що потрібно, щоб теж і інші християнські церкви не заперечували проти того візиту», – розповів першоєрарх.

Він заперечив, що «рука Москви» перешкоджає потенційному візиту Папи Римського до України.

«Не потрібно у всьому бачити «руку Москви». Вона є. Але нам не потрібно бути залежними від неї і просто ментально від неї звільнитися. Ми цього року відбули Синод єпископів нашої Церкви у Римі. І ми мали нагоду в лоні цілого єпископату мати зустріч зі Святішим Отцем. І ми його офіційно вже вкотре запросили приїхати до України. Він мені пообіцяв, що дуже серйозно це прийняв до уваги», – заявив Глава УГКЦ і додав:

«Я навіть заохочував Володимира Зеленського, наприклад, відбути візит до Ватикану. Наскільки я відчуваю так, з боку нашої нової влади є розуміння, наскільки зріла політика України по відношенню до стосунків з Вселенським архиєреєм є важливою для нашої незалежної держави. Теж я відчуваю, що збоку Святішого Отця є розуміння важливості такого візиту».

На думку Глави УГКЦ, «три чутливості Папи: питання миру, питання бідних і питання екології, приведуть Папу рано чи пізно з візитом до України.

Нагадаємо, 2001 року Папа  Іван Павло ІІ відвідав Львів та Київ.

Джерело: РІСУ