Блаженніший Святослав: «Незалежність України – це свято і дар Божий»

«Ми сьогодні найперше хочемо подякувати Господу Богу за те, що дарував нам вільну незалежну державу. За те, що можемо бути гідними людьми у своїй державі. Сьогодні ми вкотре намагаємося збагнути, в чому полягає цінність дару свободи. Тому ми дякуємо Господу Богу за цей дар; але ми повинні зі свого боку цей дар прийняти, в ньому зростати», – наголосив у святковому зверненні з нагоди Дня Незалежності України Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. 

Розмірковуючи над розумінням свободи, Глава УГКЦ зазначає, що бути вільним – означає чинити добро, адже лише вільні люди можуть будувати вільну державу. Найвищою формою свободи є любов. Тому в День Незалежності важливо пам’ятати тих, хто здатний любити Батьківщину аж до самопожертви – зокрема, цілі покоління героїв національно-визвольних змагань, які не лише мріяли, а й здобували Незалежність, і продовжують це робити дотепер на полях бою за Україну. Окрім того, важливо пам’ятати й тих, хто зустрічає цей день під російською окупацією. 

«Незалежність в умовах війни по-особливому розуміємо, як нашу цінність, як наше спільне благо. Тому сьогодні молимося: Боже, благослови Україну, благослови гідних вільних дітей України, Боже великий, єдиний, нам Україну храни!» – підкреслив Блаженніший Святослав