Блаженніший Святослав під час прощі до Страдчу: “Людина, яка вміє чинити Божу волю, – непереможна”

Сьогодні, 26 червня 2019 року, у Страдчі відбувається Всеукраїнська проща до села Страдч, присвячена пам’яті  Страдецьких Блаженних, Дню мирянина та 30-літтю виходу Української греко-католицької Церкви з підпілля. Архиєрейську Божественну Літургію очолив Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Долучилися до спільної молитви Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, а також Преосвященний владика Володимир, Єпископ-помічник Львівської Архиєпархії.

Молилися тисячі паломників з різних куточків України. Серед них був зокрема міський голова Львова Андрій Садовий.

 “Коли людина повірить, що Бог хоче їй добра, що є для неї найбільшим доброчинцем, це змінює людину. Якщо ми просимо у молитві Господа чогось іншого, ніж є Його воля, можемо бути розчаровані. Одного разу я питав свого духовного наставника: «Що робиться з тою людиною, що чинить Божу волю?». «Вона стає доброю, – відповів наставник. – Більше того, вона стає мудрою, бо розуміє, яку волю Господь має щодо неї, її життєвої місії». Людина, яка вміє чинити Божу волю, – непереможна. Бо справжнє добро є вічним, відкриває двері до Царства Небесного. Ми пригадуємо собі червень 1941-го року. У той час, коли люди боялися, священик бере у руки Святі Тайни, свого дяка і прямує до вмираючої людини, що чекає останньої сповіді. І той священик зрозумів Божу волю стосовно цієї людини, свого священичого служіння, людського життя. Незважаючи ні на що, він чинить Божу волю. Сьогодні ми знаємо цього отця як священномученика Миколу Конрада, а його дяка – блаженного Володимира Прийму. Думаю, що на прикладі цих осіб ми розуміємо, що означає чинити волю Отця Небесного. Також цією Літургією хочемо подякувати за 30 років свободи нашої Церкви на цих землях. 1989 року завершився тріумфальний вихід з підпілля УГКЦ. Дякую Богові за героїв у нашій Церкві, які не лише казали «Господи, Господи», але і чинили добро. “ – зазначив Блаженніший Святослав.

До присутніх звернувся також Митрополит Львівський Ігор, який підкреслив, що сьогодні Блаженніший Святослав святкує 25 років священства. “Хай Господь благословляє Блаженнішого у нелегкому служінні, дає доброго здоров’я” – наголосив Митрополит.

Додамо, що у програмі прощі був Молебень до Страдецьких Блаженних, піша хода до молитовного поля біля “Страдецької гори”, Архиєрейська Божественна Літургія, благословення та освячення всякої речі, присвяга тверезості,  Похід до парафіяльної церкви та молитва до блаженних, а також Хресна дорога.

Довідка

Страдч — відпустовий Марійський паломницький центр, святиня УГКЦ, яка за значущістю прирівнюється Зарваниці та Уневу. Є місцем подвигу і поховання двох новомучеників УГКЦ — о. Миколи Конрада та дяка Володимира Прийми, які загинули від рук червоноармійців у 1941 році під час радянської окупації Галичини.

Також на Страдецькій горі встановлено Хресну дорогу, яка отримала значення Єрусалимської Хресної дороги — участь у цій Хресній дорозі за своїм духовними благами і значенням прирівнюється до прощі в Єрусалимі і проходження справжньої Хресної дороги Спасителя.

Фото із фб-сторінки https://www.facebook.com/LvivskaArchyeparhia/?epa=SEARCH_BOX частина фото із https://city-adm.lviv.ua/