Блаженніший Святослав пояснив, що означає любити грішника

У неділю, 8 жовтня, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії в Генеральному домі сестер служебниць у Римі, з-поміж іншого поділився думками про автентичне розуміння любови до грішників та своїх ворогів.

«Інколи, коли ми чуємо про любов до ворогів, думаємо, що любити ворога означає погоджуватися з його злочинами, вихваляти його, який він є. На Папському Синоді ми часом чуємо фразу „l’accoglienza estrema“, тобто прийняти всіх грішників усього світу.

Гарна думка, але прийняти, любити грішника, впровадити його у спільноту віруючих людей передовсім означає хотіти йому спасіння, хотіти йому навернення, щоб той грішник залишив свій гріх, не загинув у ньому, але жив й отримав вічне життя. Каже Господь до свого народу через пророка Єзекіїла: „Скажи їм: Клянусь, як от живу я, — слово Господа Бога, — я не бажаю смерти грішника; бажаю, щоб він відвернувся від своєї поведінки і жив. Відверніться, відверніться від вашої лихої поведінки!“. Це означає остаточно любити своїх ворогів», — зазначив Патріарх.