Блаженніший Святослав привітав українців з Новим роком

У році, що минає, ми ще раз зрозуміли, якою важливою в нашому житті є зустріч з іншою особою. Ми були змушені зменшувати соціальні контакти, але натомість розбудовували наші людські стосунки… Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви подякував за 2020 і привітав українців з Новим 2021 роком.

«Добігає до кінця 2020 рік, – сказав Предстоятель УГКЦ у спеціальному новорічному відеопривітанні, – рік, який був сповнений особливими досвідами, особливими труднощами і викликами, але й особливими благословеннями, відкриттями і радістю. Цього року ми багато чого вперше досвідчили і навчилися. Ми збагнули, що людське життя є безцінне, а здоров’я людини не можна оцінити жодними грішми, економічними вигодами чи політичною доцільністю».

За його словами, ми боролися із досі не знаною світові недугою, але ми побачили силу, радість і перемогу людської солідарності, важливість звичайної людяності в нашому житті.

«Ми зрозуміли, – сказав він, – що байдужість вбиває, а любов до ближнього підтримує, дає нову надію, рятує життя. Зокрема цього року ми пізнали сім’ю як домашню Церкву, де з нами в нашій домівці перебуває сам Господь Творець і Спаситель, який сказав: де двоє або троє зберуться в Моє ім’я, там Я є посеред них. Наші родини стали нашою домашньою Церквою, де ми разом молилися, слухали Боже слово, навіть освячували наші великодні кошики, і простором, де можна було рятувати наше життя і здоров’я, лічницею людських душ і тіл…»

Глава Церкви також відзначив, що у 2020-му ми також по-особливому оцінили мистецтво медика, оцінили геройство наших лікарів і медичних працівників, які ціною власного життя рятують хворих і всіх тих, які звертаються до них по допомогу. Ми хочемо подякувати Господу Богу за прожитий рік, ми хочемо подякувати за все те, що ми зрозуміли і чого навчилися.

«Але ми дивимося з радістю і світлом на новий 2021 рік, у який входимо. Ми відчуваємо, що в новому році ми все-таки будемо разом, в одному човні перепливатимемо це житейське море. І в тому човні разом з нами, із сучасним людством буде наш Господь і Спаситель, який ось гряде, аби народитися у вертепі у Вифлеємі юдейськім», – запевнив Блаженніший Святослав.

Предстоятель побажав усім і кожному Божого благословення, оптимізму, сили радості, аби можна було справді разом йти вперед.

«З Новим роком вітаю вас, дорогі брати і сестри! З Новим роком тебе, Україно! З Новим роком, українська земле!» – привітав українців Блаженніший Святослав.

Департамент інформації УГКЦ