Блаженніший Святослав: «Сьогодні жінка – це символ сили і мужності України»

Дорогі брати і сестри! Сьогодні, 17 березня 2022 року, ми переживаємо вже 22 день війни. Розпочався вже четвертий тиждень цієї жахливої, несправедливої агресії проти України. Але кожного ранку можу вам сказати про те, що Україна стоїть, Україна бореться. Як каже наш національний гімн: «Ще не вмерла України, ні слава, ні воля, Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля!». Але коли ми говоримо про нашу Батьківщину, про нашу Україну, яка стоїть, яка бореться, то перед моїми очима постає постать жінки, як символу України, яка бере на себе цей невимовний тягар війни, яка серед моря смерті чуває над життям, яка будує і захищає майбутнє. Кожного дня, коли ми спілкуємося з людьми, які приходять до наших парафій, зокрема у Києві, Харкові, Запоріжжі, Одесі, то бачимо найперше жінок, які дбають про старців і годують своїх дітей. Коли ми дбаємо про наш народ, який ховається в бомбосховищах, то в першу чергу бачимо жінок.

Сьогодні жінка – це символ сили і мужності України. Можливо, так дивно виглядає – мужність і жінка. Зазвичай слово «мужність» асоціювалося колись завжди з мужем, але тут ми бачимо жіночу силу, яка дає Україні надію. Сьогодні ми особливо дякуємо і молимося за наших дівчат, за наших жінок у ЗСУ, які із зброєю в руках захищають свою Батьківщину. Ми сьогодні особливо співчуваємо, особливо думаємо і молимося за жінок, які стали жертвами цієї війни. У наших селах, зокрема на Київщині, першими жертвами окупації стають жінки, як жертви насилля, як жертви приниження, як жертви зґвалтування. Весь світ облетіла фотографія так званої київської мадонни, молодої жінки, яка грудьми годує свою новонароджену дитину на сходах київського бомбосховища. Але ми сьогодні вдивляємося в обличчя жінки, яка змушена разом із своїми дітьми, покидати Батьківщину і їхати за кордон.

Сьогодні говориться вже про більш, як три мільйони біженців з України. До цього часу Європа, зокрема Італія, бачила жінок, які їхали на працю. І їх Святіший Отець Франциск назвав героїнями, які наново внесли християнську віру і християнські цінності в італійські родини. Сьогодні Європа побачила матерів, які за руку тримають своїх дітей, рятуючись від війни, а їхні батьки повертаються назад, щоби із зброєю в руках боронити свій край.

Хто до кінця може збагнути біль жінки-матері, яка оплакує вбитого на війні сина, яка на війні втратила свого чоловіка, яка втратила свого брата чи сестру. Але найбільше ми сьогодні подивляємо жінок, які стоять у молитві перед Богом. Сьогодні жінка, як символ України, стає надією для нашого народу. Жінка стає символом безстрашності, символом перемоги життя над смертю, символом того, що Україна вистоїть, навіть в таких нелюдських обставинах. Благословення Господнє на вас, Його благодаттю і чоловіколюбством завжди, нині й повсякчас, і на віки вічні.

Блаженніший Святослав, Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

За матеріалами відеоблогу на Фейсбук-сторінці