Блаженніший Святослав: “У цих днях Київ перетворюється на духовну столицю світу”

Дорогі у Христі брати і сестри! Вітання усім вам з українського Києва – нашого первопрестольного града.  Сьогодні перший день нового періоду – ми вступаємо у другий тиждень цієї жахливої війни.  Восьмий день Україна стоїть і бореться. Сьогодні якось по-особливому ми починаємо відчувати, можливо і відкривати для себе роль і місце Києва у житті нашої Церкви, нашого народу, у житті української держави. Київ – це не просто столиця України. Згідно із задумом князів-засновників Київської держави, Київ – це є місто новий Єрусалим.  Якраз у цих днях всесвітньої молитви за мир в Україні, ми відчуваємо, що Київ перетворюється на духовну столицю світу. Сьогодні сюди скеровані очі людей  цілого світу, представників усіх Церков, релігій, конфесій. І так по-особливому відчувається напис із 46-го Псалма Давида у центральній апсиді Собору св. Софії. “Бог серед нього і воно не похитнеться. Господь допоможе йому перед світанком”.

У контексті цієї вселенської молитви вчора представники усіх Церков і релігій в Україні, Всеукраїнська Рада Церков зібралися знову у Соборі св. Софії для того, щоби молитися за мир в Україні. Присутність Бога серед свого міста. Це є начебто іконою Божої мудрості, втіленої у житті нашого народу, держави.

Просимо, щоби ця Божа мудрість, яка завжди була основою нашої Церкви і нашого народу стала основною силою нашої стійкості.  Щоби Божа мудрість запанувала над людським безумством. Щоби Бог миру на Якого ми опираємося дав нам можливість захистити цей мир. На Нього надіючись, щоб ми не захиталися. 

Цієї ночі ми знову бачили жахіття війни. Бомбардування Києва і інших міст України. Ми знову бачили жахіття смерті. Згідно даних міжнародних організацій, є вже близько 800 тисяч біженців з України. Це на 8-й день війни. Щодня в Україні гине тисяча російських солдатів. Є понад 7000 загиблих ворогів.  Молимося: “Боже, у своїй мудрості зупини війну”. Я хочу подякувати усім тим, які своїми очима сьогодні споглядають на Київ, які сьогодні живуть духовними ритмами, якими живе наш Київ, як новий Єрусалим. Боже, прийми нашу молитву, Боже захисти твоє місто, будь посеред нас і тоді ми не захитаємося. Боже, перед Твоїм світанком благослови нас і даруй Україні мир.