Блаженніший Святослав:”Відчувається, що Україна починає перемагати”

Слава Ісусу Христу!

Дорогі у Христі брати і сестри. Сьогодні середа, 16 березня 2022 року, коли Україна переживає вже 21-й день війни. Ми входимо у третій тиждень цієї великої трагедії для нашого народу і держави. Але хочу вам передати слова надії з України – надії, яка справді відчувається.  Відчувається серед нашого народу, нашого війська.  Відчувається, що Україна починає перемагати. Багато-хто з експертів, аналітиків говорить про те, що війна в Україні переходить в якийсь новий момент. З одного боку, говорять про переломний момент. Українське військо не лише зупинило ворога, але починає контратакувати. Ми вже починаємо звільняти свої міста, села, нашу українську землю. Але з іншого боку говорять про те, що ворог розпочинає тактику тотальної війни. Тобто бездумно знищує наші міста і села, бомбардує все те, що можна знищити. Цієї ночі наш український Київ піддався атаці російських ракет.  Вкотре палає Харків, Чернігів. Завдали удари по,  до того часу,  мирній Одесі. Страждає український Маріуполь. Але Україна бореться, вірить у свою перемогу. Нещодавно я вам розповідав історію одного нашого молодого священника із Славутича. Це є місто Чернігівської області, недалеко від кордону з Росією, яке потрапило у повну облогу. І цей молодий священник разом із своєю вагітною дружиною  вирішив залишитися там у облозі, разом із своїм народом. Він нещодавно мені розповідав із болем у серці про те, як жінки, які годують молоком своїх дітей, втратили цю можливість через стрес. А через брак електрики не можуть навіть приготувати їжу для новонароджених діточок. Але ось минулої ночі цей священник отримав від Господа дар. Отець Юрій Логаза пережив пережив народження свого синочка. Його дружина у холодному пологовому будинку при свічках без світла народила козака для України. І це молоде священиче подружжя є символом нашої Церкви. Церкви, яка дарує надію, життя, своєму народові. Я сьогодні хочу привітати отця Юрія, який знаходиться у повному оточенні, але він є у наших молитвах. Споглядаючи на дітей України, які страждають від війни, людське серце не може не стискатися від болю і жалю. Згідно даних ЮНІСЕФ, міжнародної організації, щосекунди одна дитина в Україні стає біженцем. Лише згідно офіційних даних  100 дітей загинули у цій війні. Значно більше отримали поранення. Кров невинних дітей є на руках злочинців, які розпочали цю війну.

 Тому ми сьогодні хочемо молитися за дітей України. Воювати за їхнє майбутнє. Відстоювати мир і мирне небо саме для них. Ми вчора сприйняли з  великою радістю рішення Святішого Отця посвятити Непорочному Серцю Марії Росію і Україну.  Посвята відбудеться 25 березня одночасно у Римі і Фатімі. Ми з великою надією віддаємо український народ, нашу державу під покров Пречистої Діви Марії. І молимося: “Пресвятая Владичице благослови дітей України, врятуй наш народ, звільни нас від нападу несправедливого агресора. Даруй нам мир і благословення”.

Записано із відеозвернення Блаженнішого Святослава, опублікованого 16 березня 2022 року на сайті Департаменту інформації УГКЦ

Фото: Департаменту інформації УГКЦ