Блаженніший Святослав: “Християнська віра допоможе нам не стати на коліна перед жодною бідою”

Про це Отець і Глава УГКЦ наголосив сьогодні, 19 липня 2020 року, під час Всеукраїнської прощі до Зарваниці, яку онлайн переглядали тисячі вірян.

“Не дозволити жодній біді, ворогу поставити нас на коліна, зможемо лише тоді, коли станемо на коліна перед нашим Господом і припадемо під Покров Його Пресвятої Матері. 

 Ми сьогодні хочемо тут, у Зарваниці, стати на коліна перед Божим Обличчям. І звершити Акт Посвяти України, нашого народу і нашої Церкви під Покров Пречистої Діви Марії. Вперше такий Акт посвяти здійснив наш князь Ярослав Мудрий, коли перед очима Київської громади відкрилася наша вічна Оранта, Київська, яка з піднесеними руками стоїть у молитві перед Божим обличчям. Той напис, по грецьки, який там є, так і говорить, що Господь є посеред свого міста і воно не захитається.

  25 років тому наш попередник, блаженної памяті Мирослав-Іван Любачівський відновив цю посвяту України і Церкви під Покров Богородиці  тут у Зарваниці. Ми пригадуємо, що тоді сюди прийшло понад мільйон прочан. Ми тоді дякували Господу, що сила віри переслідуваної Церкви не поставила на коліна український народ під обличчям найгірших репресій, нищень, руйнувань і насилля. За словами Патріарха Йосипа,”гори трупів і ріки кроків дала Україна як свідоцтво віри перед Господом Богом”. І тоді Мирослав-Іван Любачівський дякуючи за Дар Свободи відновив цю посвяту. З перспективи часу ми сьогодні так розуміємо, що Незалежність нашої держави, свобода Церкви і народу є Даром Божим. Як відповідь Господа Бога, на віру наших батьків. Ми теж відновили Акт посвяти під Покров Богородиці але у інших обставинах, у навечіря свята Благовіщення 2014 року. Тоді наші владики стали на коліна по  цілому світі, у катедральних соборах стали на коліна і відновили цю посвяту. Як пригадуєте, Україна тоді лежала безборонною перед обличчям агресора, який точив кров на Донбасі, і у Криму з тіла нашого народу. І ми бачимо, що Пресвята Богородиця покрила нас своїм Покровом, Господь Бог проявився присутнім між нами, дав нам силу, бо ми є як держава, як народ, як Церква Христова. Чуючи слова, що світ стоїть на колінах, ми станемо на коліна, перед чудотворною іконою Пречистої Богородиці і відновимо цю посвяту. Бо ця посвята означає істину віри у те, що за Євангелієм Господь Бог готовий творити чудо тим, які вірять. Він те саме готовий зробити тут для нас. Це ісповідь нашої віри у те, що наш Бог є посеред нас, нас не залишив і не залишить. І доки Він з нами, ми не захитаємося і не станемо на коліна ні перед ким, ні перед чим”.