Бог чи робота? Верховний суд США розгляне справу працівника, який відмовився працювати по неділях

Наступного вівторка, 18 квітня, у Верховному суді США відбудуться слухання у справі «Ґрофф проти Деджоя» щодо справи колишнього поштового працівника-християнина. Рішення суду матиме серйозні наслідки для релігійної свободи в США.

Про що справа? 

У 2019 році Джеральд Ґрофф звільнився з Поштової служби США (USPS) після багатьох років переслідувань, нападок і дисциплінарних стягнень за відмову працювати в неділю, оскільки це порушує Третю Божу заповідь. 

Потім Ґрофф подав позов до суду на USPS щодо порушення його релігійних прав. Після того, як його позови були відхилені як окружним судом Пенсільванії, так і 3-м окружним судом, Верховний суд Сполучених Штатів (SCOTUS) погодився розглянути його апеляцію 13 січня. Його інтереси представляє First Liberty Institute. 

У справі «Ґрофф проти Деджоя» йдеться про те, які релігійні права мають працівники на своєму робочому місці та які умови роботодавці повинні забезпечити для віруючих.

Хто такий Джеральд Ґрофф? 

Ґрофф — євангельський християнський місіонер і колишній листоноша з Пенсільванії. У вівторок у інтерв’ю для First Liberty Institute Ґрофф пояснив – він має глибоке релігійне переконання, що сьомий день «це не лише час для відвідування церкви, але й послух Господу та присвячення цілого дня на Його вшанування та прославу».

Здійснивши численні місійні поїздки в Африку та Азію, Ґрофф подався в поштову службу в 2012 році саме через те, що на той час USPS не працювала по неділях.

Що сталося з Ґроффом? 

Спочатку Ґрофф не мав проблем з роботою в USPS, але в 2013 році поштова служба почала вимагати від нього працювати в недільні зміни в рамках контракту з Amazon.

Ґрофф відразу ж послався на релігійні переконання, щоб не працювати по неділях, добровільно зголосившись відпрацьовувати додаткові зміни протягом тижня.

Деякий час його прохання задовільняли, але в 2016 році поштова служба скасувала свою угоду і знову почала призначати йому роботу в неділю. Спочатку Ґрофф попросив перевести його на меншу поштову станцію, яка не здійснювала доставки в неділю, але в 2017 році ця станція також почала вимагати від працівників працювати по неділях. Ґроффу доводилося шукати заміну для кожної недільної зміни, в результаті чого він пропутив кілька змін.

За словами Ґроффа, його неодноразово переслідували та залякували керівники через те, що він просив про вихідний у неділю. 

У вівторок у інтерв’ю First Liberty Institute Ґрофф заявив: «[Мій бос одного разу] вигнав мене з машини… та фактично сказав, що мій приклад має стати показовим. З того часу я жив у страху, що в будь-який момент вони зірвуться на мені та зрештою звільнять». 

Коли дисциплінарні стягнення посилились та передчуття звільнення ставало все очевиднішим, Ґрофф звільнився в 2019 році.  Після чого він подав позов на USPS у федеральний окружний суд Східного округу Пенсільванії, заявивши, що його право сповідувати свою релігію було порушено.

Чому ця справа має значення?

Ця справа стосується не лише Ґроффа. Яке б рішення не виніс Верховний суд США, воно матиме великий вплив на релігійні права працівників по всій країні.

За матеріалами CNA

Фото: Колишній поштовий працівник США Джеральд Ґрофф| Перший Інститут Свободи

Дякуємо за допомогу з перекладом Назарію Петріву