Богородиця запрошує на ювілей: у Кохавинському монастирі відбудеться відпуст

Монастир св. Герарда Згромадження редемптористів  у Кохавині запрошує на великий відпуст. Цьогоріч обитель святкує 270-ліття проголошення чудотворною Кохавинської ікони Богородиці.

Про це монастир повідомив у соцмережі «Фейсбук».

Відпуст у Кохавині (смт Гніздичів Стрийського району) відбудеться 23-25 травня. Цього року Кохавинська святиня відзначає 270-ту річницю офіційного проголошення ікони Богоматері чудотворною. Паломники до Кохавини молитимуться на місці, де з’явилася ікона, матимуть духовні науки, молитовні програми та Архиєрейську Літургію з єпархом Сокальсько-Жовківським.

Програма відпусту:

П’ятниця, 23 травня

18:00 – похід до чудотворного місця. Молебень до Богородиці Кохавинської. Перша наука

19:00 – Молитовна програма. Друга наука

Субота, 24 травня

17:00 – Вечірня

18:00 – Похід до чудотворного місця. Молебень до Богородиці Кохавинської. Третя наука

19:00 – Молитовна програма. 4 наука

Неділя, 25 травня

7:00 – Утреня

8:00 – Свята Літургія

11:00 – Архиєрейська Літургія (очолює єпарх Сокальсько-Жовківський Петро (Лоза))

12:30 – Приймання нових учасників до спільноти «Зоренята». Частування паломників

Довідка

Історія Кохавинської святині пов’язана з появою в лісі на дуплавому дубі ікони Богородиці. Її автор та точне походження невідомі. За переказами, 1646 року власниця м. Руда Анна Воянковська побачила ікону, коли проїжджала кохавинським гаєм до Жидачева – її коні зупинилися і клякнули, не рухаючись, аж доки господиня не вийшла з карети помолитися. В 1650 році ікону, що вже прославилася чудами, перенесли до парафіяльної церкви в Руді. Через 30 років у лісі спорудили капличку, в якій ікону помістили для почитання, і відтоді до цього місця почали приходити паломники з різних куточків Галичини. У травні 1755 року Архиєпископ Львівський Миколай Вижицький проголосив кохавинську ікону чудотворною. 15 серпня 1912 р. відбулася коронація ікони папськими золотими коронами. Від 1931 року чудотворним місцем опікувалися єзуїти. З наступом радянських військ вони переїхали до м. Глівіци (Польща), куди забрали і Кохавинську ікону; там вона перебуває дотепер. З виходом УГКЦ з підпілля у Кохавині почав діяти монастир Згромадження Найсвятішого Ізбавителя. 30 травня 2000 року колишні мешканці Кохавини привезли з Польщі точну копію ікони Матері Божої Кохавинської, яку зараз вшановують у відпустовому місці.

Довідка за матеріалами pilgrimage.in.ua та cssr.lviv.ua