Був віруючим християнином і завжди мав при собі настільний хрест.130 років тому народився Євген Коновалець

14 червня 1891 року, народився Євген Коновалець – український військовий і політичний діяч, полковник Армії УНР, засновник Організації українських націоналістів.

Мало-кому відомо, що Євген Коновалець був глибоко віруючою людиною..

При Євгенові Коновальцю завжди був настільний хрест, який супроводжував його у всіх подорожах та був сімейною реліквією.

“А ще особлива реліквія — настільний хрест , який протягом кількох поколінь передавався в сім’ї від батька до сина. Євген Коновалець був глибоко віруючим християнином. Цей хрест супроводжував його у всіх подорожах. У фатальний день, коли він пішов на зустріч з агентом НКВС Судоплатовим, який видавав себе за учасника антирадянського підпілля, Коновалець залишив реліквію в готелі у Роттердамі. 

Після загибелі Євгена Коновальця всі особисті речі провідника українських націоналістів перейшли до ОУН. Від того часу з’явилася традиція складати присягу члена ОУН, тримаючи руку на Розп’ятті Коновальця. У такий спосіб складали присягу учасники Похідних груп ОУН під час Другої світової війни. Це символ нашої боротьби. Я добре пам’ятаю, коли мій попередник — Микола Плав’юк — діставав Розп’яття, клав на стіл поруч із Біблією і казав, що тут не вистачає ще одного атрибуту, який завжди був у ОУН, — зброї”, – розповів Богдан Червак у коментарі газеті “День”.

Тож, вшануймо сьогодні пам’ять Євгена Коновальця також своєю молитвою.