Чоловіку, який підпалив двері церкви на Сихові, обрали запобіжний захід

Чоловік, який в ніч на 14 квітня 2023 року підпалив двері до храму Різдва Пресвятої Богородиці, що у Львові на Сихові, пояснив причини свого вчинку бажанням зігрітись. Однак суд вирішив залишити палія під вартою з можливістю бути звільненим під заставу.

Про це йдеться в матеріалах справи підозрюваного.

Чоловік розповів, що прибув до Львова кілька місяців тому з наміром заробити кошти шляхом жебракування. Він стверджує, що не планував та не хотів підпалювати дверей церкви, але був у стані сп`яніння та хотів зігрітись. Водночас він категорично заперечив змову з іншими особами щодо підпалу.

Розглянувши матеріали справи, Сихівський районний суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 днів до 12 червня 2023 року. Закарпатця можуть звільнити за умови внесення застави у розмірі 214,7 тис. гривень. На рішення суду може бути подана апеляція.

Кілька днів тому депутат Ужгородської міської ради Віталій Глагола повідомив, що «палієм греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Львові, яке відбулося 14 квітня, виявився 31-річний мешканець Ужгорода Ернест Б.».

В ухвалі суду також зазначається, що чоловік є уродженцем Ужгорода Закарпатської області, громадянином України, з незакінченою середньою освітою, непрацюючий, без постійного місця проживання. Підозрюваний неодружений, має дітей, але позбавлений батьківських прав щодо однієї дитини.

Нагадаємо, що міський голова Львова Андрій Садовий різко відреагував на підпал церковних дверей дописом у фейсбуці: «Про що говорить спроба підпалу храму на Сихові. Це останні конвульсії “русского міра” у Львові. Не даремно кажуть, що на великі свята чорти товчуться. Прошу львів’ян бути уважними та обережними».

Чоловіку загрожує до 10-ти років ув’язнення.