Чудо святого Пантелеймона. Кров мученика у Неаполі знову стала рідкою

Чудо крові св. Пантелеймона в Мадриді
До монастиря Воплочення в Мадриді приїжджають віруючі з різних регіонів країни з нагоди спогаду про св. Пантелеймона і так званого чуда крові, яке вірні можуть спостерігати безпосередньо на екранах.
Пантелеймон народився 280 р. в Нікомедії. Відповідно до волі батька він закінчив медицину і став лікарем при дворі імператора Галерія Максиміана. Після навернення до християнства він почав лікувати безкоштовно, через що мав багато ворогів. Однак, ув’язнений і жорстоко замучений, він не зрікся християнської віри. Йому відрубали голову 27 липня 305 р.
Св. Пантелеймон є покровителем медсестер, лікарів та самотніх людей. Він зарахований до грона головних християнських мучеників і до так званих Чотирнадцятьох святих помічників, заступництво яких у Бога є особливо ефективним, особливо під час хвороби.
У XVII ст. ампула з кров’ю св. Пантелеймона потрапила до Мадрида. Кожного 27 липня згущена кров «оживає» і переходить у рідкий стан, що можна побачити на екранах, встановлених у церкві. Уже другий рік поспіль віруючі не можуть поцілувати реліквії з огляду на пандемію та санітарні обмеження, пише Vatican News.