«Чи може церква сьогодні сповідати через skype?». – Відповідає о. Юстин Бойко

«Це питання ставлять дуже багато людей. І Вам поставлю контрзапитання – чи можна одружитися через skype? Теоретично можливо, але це не буде шлюб, це не буде святе таїнство, яких є сім. Шлюб передбачає персональну зустріч.

Однак, пам’ятаю такий випадок: минулого року, коли штурмували Донецький аеропорт, о 2 годині ночі мені зателефонував хлопець і каже: «Отче, я з Донецького аеропорту, я напевно загину, простіть мені всі гріхи життя мого!». Я одразу прокинувся, сну як не було і відповів йому так: «Брате, я помолюся за тебе, щоб Господь допоміг тобі вижити, все буде добре. Хай Господь також прийме твоє змагання, кріпись». Я переконаний що Бог милосердний бачив його душу. Хоча чи це трактувати як сповідь, чи я дав йому розрішення? Важко сказати, але я переконаний, Бог милосердний, бачив ситуацію і Він це вирішує.

Однак, не треба зводити речі серйозні, якими є свята тайна, до того, щоби робити її технічними засобами.

Віртуальний світ нам допомагає. От ми знаходимося в залі, де є старовинні фотографії. Уявімо, що це – наша кімната в якій є фотографія наших батьків, які ще живі, практично ми можемо до них подзвонити, дивлячись на фотографію, можемо з ними поспілкуватися в інший спосіб, але нічого не замінить живого спілкування з батьками. Пріоритет над віртуальним завжди матиме живе спілкування, його ніщо не замінить. Бо живе спілкування це не тільки слова, а й емоції, міміка, жести, рухи. Наприклад іноді людина хоче щось сказати і не знаходить відповідних слів, тоді вона просто може обійняти іншу людину, а спробуйте обняти когось онлайн» – о. Юстин Бойко під час реколекційної зустрічі.

Читайте також: о. Юстин Бойко: як належно підготуватися до Воскресіння Христового, або про добрий піст у соціальних мережах