о. Юстин Бойко: як належно підготуватися до Воскресіння Христового, або про добрий піст у соціальних мережах

«Коли сьогодні говоримо про піст треба найперше звернути увагу на його походження. У первісній Церкві існував дводенний піст. Це було приготування до Хрещення, бо тоді хрестили у Пасхальну суботу. Потім одягали на охрещеного білу одіж, яку він носив цілий тиждень до Томиної неділі. З часом християни продовжили цей піст до 40 днів. Це символічне число, бо Христос 40 днів перебував у пустині, Мойсей 40 днів перебував на горі Синай і 40 років ізраїльський народ ходив пустинею. Ці 40 днів мають підготувати нас до Воскресіння Христового.

Є великою помилкою, коли багато ревних і побожних християн під постом розуміють тільки стримання від їжі. І сповідаються за те що з’їли м’ясо чи випали молоко, але в той час зробили набагато більше гірших речей.

Момент фізичного посту є важливим навіть з точки зору здоров’я, але не потрібно забувати і те, що нагадують нам отці Церкви, зокрема Єфрем Сирійський, який каже: «Якщо ти думаєш, що піст полягає лише у стриманні від їжі то знай, що злі духи також не їдять». Тому потрібно звернути увагу і на інший аспект посту – духовний» – зазначив о. Юстин Бойко під час реколекційної зустрічі.

Що зробити, щоб належним чином підготуватися до Воскресіння Христового? На це питання духівник дав такі поради: «Відключіться від соціальних мереж, якщо хочете. Якщо ж хочете добре провести піст у соціальних мережах то не плачтеся у  коментарях, а поділіться вашим пережиттям і досвідом посту, який відчуваєте всередині. Думаю, це принесе користь і Вам і тим, хто Вас буде читати».

Читайте також: «Соціальні мережі – простір, де повинна звучати добра новина» – о. Юстин Бойко