Чи варто робити весілля та планувати відпустки у час війни?

Треба робити речі, які приносять задоволення, налагоджувати звичний ритм життя, бо ми – тил, а в тилу слід підтримувати норму життя.

Одружуватися у час війни, планувати відпустки, відпочинок на морі чи в горах не тільки доцільно, але й необхідно. Варто в тилу підтримувати норму життя, каже психолог-психотерапевт, засновник Центру психічного здоров’я «Лабораторія змін» Володимир Станчишин.

«Ми не маємо права зупинити наше життя, бо ворог якраз цього і хоче. Щоб ми відчували себе нещасними. Наше життя відбувається, поруч із жахами війни відбуваються перемоги, речі які нас надихають, і вони є необхідними», – пояснює експерт.

Війна, смуток, злість, переживання забирають нашу енергію, тому нам її треба поновлювати. Для цього люди зустрічаються з друзями, планують відпустки та їдуть кудись, ходять в кафе, читають книжки, каже Володимир Станчишин. Загалом роблять речі, які приносять задоволення, налагоджують звичний ритм життя, бо ми – тил. У тилу потрібно підтримувати норму життя, щоб зберегти життя як таке, бо коли хлопці повернуться сюди, вони мають повернутися у здорове середовище.

«Тому я за те, щоб ми одружувалися, святкували. Вочевидь, це буде інше святкування. Бо ми все одно будемо відчувати смуток, але не потрібно позбавляти себе істинної радості», – додає психолог-психотерапевт.

Джерело: Твоє Місто