«Чи є гріхом, якщо пара живе разом до шлюбу, але дотримується чистоти?» – відповідає о. Тарас Бецель

– Буває так, що пари живуть до шлюбу, але при цьому дотримуються чистоти. Як Ви ставитеся до цього? Чи Церква дозволяє таке співжиття і чи не стає це потім перепоною при бажанні взяти шлюб?

«Ще у Старому Завіті чітко існувало розмежування між заручинами та самим шлюбом. Люди жили майже рік, приглядаючись один до одного, вивчаючи позитивні й негативні звички, старалися виправляти одне одного і так звикали до спільного життя, проте статевого зв’язку між ними не було. Ми знаємо з історії церкви, що є по черговість у традиції одруження пари: заручини, саме святе таїнство шлюбу, подяка, вивід молодої,  молитва покори  дружини перед чоловіком. Зараз Церква це все звела практично до одного дня, бо ми знаємо нашу неміч, вона зростає, через те, що ми віддаляємося від ідеалу, від Бога.

Отож, немає поганого в тому, щоб жити разом до шлюбу, дотримуючись при цьому чистоти, але перед тим потрібно попросити благословення від священика. І таким чином зробити перший крок до святого таїнства шлюбу» – про це о. Тарас Бецель, священик УАПЦ, сказав під час реколекційної зустрічі з духівниками міста різних конфесій, яку організувала команда проекту «Духовна велич Львова».