Cьогодні християни східного обряду відзначають Стрітення. 7 фактів про свято

Різдвяний цикл свят завершується празником Господнього Стрітення, що його відзначають через сорок днів після Різдва Христового – 15 лютого. Як і Різдво, Стрітення належить до 12-ти найбільших свят церковного року.

RTEmagicC_stritenya.jpg

  1. У цей день згадується євангельська подія, коли на 40-й день після народження Христа, його земні батьки – Діва Марія та Йосип Обручник принесли Немовля Ісуса до Єрусалимського храму.
  2. Про подію Стрітення, з нагоди якої встановлено свято, відомо з Євангелія від Луки. Пречиста Богородиця разом з Йосифом Обручником та немовлям прийшла з Вифлеєма до Єрусалимського храму. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (перших синів) на сороковий день після народження. При цьому покладалося в подяку Богу принести жертву.
  3. Свято Стрітення Господнього було встановлене майже через 500 років після Різдва Христового. У дні царювання імператора Юстиніана в останніх числах жовтня в Константинополі і в околицях відкрилася морова пошесть (чума) і лютувала так сильно, що зрештою вмирало до 10 тисяч осіб щодня. Подекуди вже не було кому ховати померлих. А в Антіохії понад те тривали жахливі землетруси: руйнувалися будинки і церкви, багато людей гинуло під їх руїнами. Одному святому було одкровення, і щойно на другий день лютого (за старим стилем) почали всенічне бдіння з хресним ходом, землетрус припинився. Відразу зупинилася й чума.
  4. Стрітення належить до числа Господніх свят, воно присвячене безпосередньо Христові, але за своїм богослужбовим змістом близьке до свят Богородичних. І в давнину розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.
  5. На іконі свята зображення Христа і Богородиці рівні за своєю значущістю: Богонемовля сидить на руках Богоприїмця Симеона, а той приймає Спасителя, уособлюючи виконаний Старий Завіт. Матір Божа, Яка вийшла на хресний шлях, віддає Свого Сина на порятунок світу.
  6. Слов’янське слово «Стрітення» перекладається як «зустріч». Стрітення – це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом.
  7. На празник Стрітення, за традицією, вірні посвячують в церкві свічки, які несуть до своїх домів як символ світла і очищення.

За матеріалами: tvoemisto.tv

У Львові є три храми, які відзначають сьогодні престольний празник.

УГКЦ

Стрітення ГНІХ (вул. Винниченка,30а)
Адміністратор: о. Ярослав Кожушко

Читайте також: Міжконфесійний храм Стрітення Господнього у Львові (Вісім цікавих фактів)

УПЦ КП

Стрітення ГНІХ (вул. Княгині Ольги,5)
Настоятель: прот. Мар`яну Сенику

Стрітення ГНІХ (вул. вул. В. Великого, 93)
Настоятель: прот. Андрій Тященко

Вітаємо усіх настоятелів та парафіян з храмовим празником. Бажаємо міцного здоров’я, кріпості віри, миру та злагоди. Хай Ваша зустріч з Богом буде щоденною і сповнює благословенням кожен Ваш крок на життєвій дорозі.