Cьогодні у Львові відбулось загальноміське освячення води

IMG_3005Сьогодні, 19 січня 2018 року, у Львові на площі Ринок, відбувся традиційний щорічний загальноміський чин освячення води, участь в якому та в екуменічній молитві взяли представники всіх християнських конфесій міста. Зокрема, духовенство Української Греко-Католицької Церкви, Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви, Української Православної Церкви, Вірменської Апостольської Церкви,  Римо-Католицької Церкви та Протестантських Церков.

Очолив чин освячення води Єпископ-помічник Філадельфійської Архиєпархії, Преосвященний владика Андрій (Рабій) УГКЦ.

IMG_3074«Сьогодні ми відзначаємо особливе свято. Наш Спаситель виходить на свою місію проповідувати своє Євангеліє, Добру Новину, щоб принести нам очікуване, потрібне для нас усіх та бажане спасіння, щоб нагадати, що Він про нас не забув. Бог є з нами! Вкотре переконуємось, Бог дав нам не тільки свобідну волю, душу, але й бажання, щоб ми всі були разом. Спільна молитва єднає нас усіх не тільки у Церкві, але й як націю. Митрополит Андрей Шептицький говорив, що народ є єдиним тоді, коли стає монолітом, тобто, коли думкою і серцем єднається!», – звернувся у своєму вітальному слові Єпископ-помічник Філадельфійської Архиєпархії, Преосвященний владика Андрій (Рабій) УГКЦ. 

IMG_3097«Ми зібрались сьогодні, щоб освятити воду, яку наш народ назвав богоявленською, хрещенською, святинею тощо і дуже побожно до неї відносився. Ми є свідками великої тайни – приходу у світ Ісуса Христа, який добровільно стражадав, був розп’ятий і воскреснув для всіх нас. Дорогі брати і сестри, я Вас щиро вітаю! Дякую Владиці Андрію, який витримав на собі тягар великого чину освячення води. Набирайте цю воду, кропітся нею, споживайте, зберігайте її – від сьогодні вона тримає велику святиню в собі», – зазначив Митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

IMG_2777«Щороку ми збираємось саме тут, на площі Ринок, на нашому Йордані, для того, щоб стати причасниками тих божественних вод, які освячуються; щоб стати причасниками явління Бога між нами. Сьогоднішня молитва не має конфесійних рамок, ми всі зібрались в ім’я Христове, ми побачити Бога посеред нас. Нас єднає любов до Господа та любов до України!», – наголосив о. Павло Дроздяк, капелан Львівської міської ради.

IMG_3104«Перш за все, хочу подякувати Владиці Андрію. Він сьогодні приїхав до нас з Філадельфії, щоб поєднати всіх нас, українців, які живуть на своїй Батьківщині і по цілому світу. Це для нас дуже важливо. Хочу подякувати Владиці Димитрію та всім отцям, які сьогодні разом з нами. І ще побажати всім нам, щоб всі добрі справи ми робили з чистою душею. Бог дає нам різні випробування, в нас було багато труднощів. Але я завжди переконаний, що буде велика Божа ласка і велика Божа любов для всіх нас. І ця свята вода буде нам допомагати!», – зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

Відео можна переглянути ТУТ 

Підготувала Лідія Батіг

Фото: Роман Балук, прес-служба ЛМР