Давній іконостас передали мешканці Львівщини дніпровським десантникам

Іконостас зі старого Свято-Введенського храму (1799 року) був зроблений на замовлення православної громади села Мшана Львівської області у 1989 році, освятив його Благочинний Городоцького району протоієрей Созонт Чобич. А сьогодні цей іконостас було передано до каплиці воїнів прославленої 25-ї повітрянодесантної бригади, що дислокується у населеному пункті Гвардійське Дніпропетровської області. Щоб отримати цю святиню десантники проїхали понад три тисячі кілометрів.

– Для нас це дуже знаково! – розповідає заступник командира батальйону 25-ї бригади майор Анатолій Онацький. – Це намолена святиня, яка стане окрасою нашого храму. Ми щиро вдячні громаді села Мшана за такий щедрий дар. І цей іконостас стане ще одним символом цілісності нашої держави та єдності людей нашої України.

Передавав святиню військовим отець Іван Буфан.

– Нехай наші прославлені воїни мають гарне місце для моління, – зазначив він. – Адже захищені духовно вони будуть краще боронити нас і нашу державу від всякої нечисті.

Сам іконостас виконаний у традиційному стилі та має три яруси. За переконанням селян, він володіє дуже потужною чудодійною силою, адже намолений не одним поколінням українців. Та громада села все ж таки вирішила, що десантникам він буде потрібніший, адже саме вони завжди знаходяться у найгарячіших точках протидії російської агресії.

Підготував: Тарас Грень
Джерело:  army.inform