Делегація Єпископської конференції Бельгії зустрілася з львівським міським головою

В рамках чотириденного візиту до України представники католицького єпископату Бельгії 23 лютого 2023 року відвідали Львів і зустрілися з львівським міським головою Андрієм Садовим.

До львівської міської ради завітали єпископ-помічник Брюсселю Жан Кокерольс, єпископ Генту Лоде Вангеке, єпископ Брюгге Лоде Артс, єпископ Антверпена Йоган Боні. Їх супроводжували апостольський адміністратор Паризької єпархії УГКЦ владика Гліб (Лончина), керівник єпископського бюро Паризької єпархії пані Сеголен Миколенко та єпископський вікарій Паризької єпархії у Бельгії протоієрей Іван Данчевський.

Львівський міський голова представив гостям Національний реабілітаційний центр UNBROKEN, створений на базі Першого територіального медичного об’єднання Львова під патронатом Міністерства охорони здоров’я України. Гості дізналися про систему реабілітації «Незламні», її актуальні потреби та можливості з протезування наших героїв, а також українців, що постраждали під час війни.

Львівський міський голова зазначив, що в ці дні тільки відважні відвідують Україну і щиро подякував гостям за візит до Львова, який репрезентує всю країну, адже тут тепер проживає багато українців з різних її куточків. «Я мушу думати про хірургію, соціальну реабілітацію, нову роботу для нових містян. Вірю, що разом з українцями і нашими партнерами ми можемо ділитися нашим досвідом з іншими містами. Адже Львів має особливий обов’язок», – сказав Андрій Садовий.

Єпископ Йоган Боні підкреслив, що Бельгія – невелика країна, але з цим візитом прибула майже половина її Єпископської конференції для підтримки: «Намір візиту – показати дружбу, співчуття та солідарність для тих, хто страждає від війни – ми тут, щоб підтримати одне одного. Це знак дружби і близькості».

Владика зазначив, що в Бельгії чимало українських біженців. Їх намагаються прийняти настільки добре, наскільки можливо – діти йдуть в школу, дехто знаходить роботу. А також Церква усіляко підтримує українців через Літургії, спілкування зі священниками, зустрічі на парафіях тощо.Отець Іван Данчевський зауважив, що за час російської агресії Бельгія прийняла 55 тисяч українських біженців, зокрема 1500 з них прибули до м. Гента, в якому він звершує служіння. В Антверпені, до прикладу, давно сформувалась велика спільнота українців – більше 4000 осіб. Тож зв’язок між Бельгією й Україною міцний. «Половина єпископської конференції є в Україні в ці дні, щоби бути разом», – підкреслив о. Іван. 

На завершення єпископи уділили благословення всьому місту. А також привітали з днем уродин владику Гліба, теперішнього єпарха Парижа, який багато років присвятив служінню у Львівській Митрополії УГКЦ. 

Єпископи перебуватимуть у Львові 23–24 лютого. Два попередні дні вони провели в Києві та його околицях, зустрілися з Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом, ординарієм Києво-Житомирським РКЦ владикою Віталієм Кривицьким, Апостольським нунцієм в Україні, Предстоятелем ПЦУ Блаженнішим Епфанієм та єпископом-помічником Київської Архиєпархії УГКЦ владикою Йосифом.

Перше фото – о. Іван Данчевський