День Героїв: у Львові молитовно вшанували полеглих захисників України

У День Героїв, 23 квітня, громада Львова вшанувала пам’ять воїнів, що віддали життя за Незалежність України. Спільну молитву та покладання квітів звершили на Полях почесних поховань Личаківського кладовища.  

Про це у фейсбуці повідомив Храм святого Юрія Переможця, ПЦУ.

«Сьогодні, 23 травня, у День Героїв України у Львові на Личаківському кладовищі молитовно вшанували пам’ять усіх, хто віддав життя за Незалежність України – від борців минулого до новітніх Героїв, які загинули за нашу свободу під час Революції Гідності та в російсько-українській війні. Молимось… та пам’ятаємо!», – йдеться у повідомленні.

Фото: фейсбук-сторінка храму Юрія Переможця

Спільну заупокійну молитву на Личаківському цвинтарі звершили митрополит Львівський ПЦУ Макарій (Малетич) та духовенство різних конфесій. До молитви долучилися представники міської та обласної влади і громадськості міста, військові, сім’ї полеглих воїнів та небайдужі львів’яни. Після молитви до могил захисників поклали квіти та запалені лампадки.

Фото: фейсбук-сторінка Юрія Холода

Довідка

День Героїв, або Свято Героїв — щорічне неофіційне свято в Україні, встановлене на честь борців за самостійну соборну Українську державу. Цього дня згадують воїнів княжої доби Руси-України, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, УГА, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Фото: фейсбук-сторінка Павла Грабського

У 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів (б) постановив щороку святкувати День Героїв у річницю вбивства Євгена Коновальця – 23 травня. На вибір дати вплинуло також те, що саме у травні віддали своє життя в боротьбі за волю України й інші герої, зокрема, Микола Міхновський та Симон Петлюра. До здобуття Україною Незалежності День Героїв святкували підпільно. У 1992 році він почав набувати розголосу, і поступово відзначатися на місцевому рівні, однак це свято не має статусу загальнодержавного.

Головне фото: фейсбук-сторінка Юрія Холода

Також читайте: О. Тарас Михальчук: «Повертатись у пекло військового мотивує любов»

О. Климентій Стасів ЧСВВ: «Україна – це Божий задум»

О. Андрій Кобилюх: «Завжди треба дивитися на найкращих, навіть якщо їх – одиниці»