День пам’яті та примирення: у Львові вшанували пам’ять жертв Другої світової війни

8 травня 2023 року, в День пам’яті та примирення, у Львові вшанували пам’ять усіх загиблих у Другій світовій війні. Про це інформує Львівська міська рада. 

В рамках пам’ятного заходу представники міської та обласної влади, військові, поліцейські і рятувальники, духовенство та громадськість поклали квіти й запалили лампадки до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг-328».

Опісля львівські священники різних конфесій звершили екуменічну панахиду за жертв війни.

Також відбулась акція «Дерево пам’яті». Біля Пам’ятного хреста військові посидили калину як символ пам’яті за всіма загиблими у Другій світовій війні. 

День пам’яті та примирення в Україні вшановують щорічно 8 травня, в річницю капітуляції нацистської Німеччини (цю подію заведено розглядати як символ перемоги над нацизмом). Відповідно до Указу Президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги всім борцям проти нацизму» Сьогодні ж Президент України подав до Верховної Ради законопроєкт, яким запропоновано встановити 8 травня Днем памʼяті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років.

Фото Романа Балука