Десять порад як молитися від Владики Венедикта

Десять порад, як молитися
1. З Богом ми можемо зустрітися в молитві.
2. Кожна молитва – унікальна і неповторна. Наприклад, читаючи Псалом 50, сьогодні нас може щось одне зачепити, а завтра – щось інше.
3. У молитві, коли ми зустрічаємося з Господом, то пізнаємо, що є правдивим добром.
4. Важливо перед молитвою знайти час утихомиритися й усвідомити присутність Божу, усвідомити те, хто я є, перед Ким я стою, а не одразу братися за молитву. Неуважність під час молитви випливає з нашого неусвідомлення того, перед Ким ми стоїмо.
5. Важливо увійти в зміст молитов, котрі відмовляємо. Адже вони не написані за столом, це не праця науковців, а досвід святих, який вони пережили і цей досвід Бога передали словами. Тому важливо вчитуватися у слова молитви.
6. У молитвах ми багато говоримо слів, але часто не віримо в них, бо вони не співзвучні з тим відчуттям, що маємо в собі. Тому важливо брати ті молитви, які хочемо сказати Богові. Бо Він не потребує їх, а ми їх потребуємо.
7. Наша молитва повинна переходити в наше життя. А ми, коли не можемо знайти правильне рішення, повинні повертатися до молитви. Це взаємопов’язано.
8. Протягом дня треба мати миті, коли повертаємося до Бога, коли відновлюємо з Ним стосунок.
9. Нам тяжко прославляти Бога, коли щось складне стається. Однак ми повинні навчитися Бога бачити за всім, що діється в житті… Тоді кожна мить буде прославлена.
10. Коли ти зустрів Бога в молитві, то не можеш пройти осторонь Бога, який є в людях, у їхніх потребах. І, можливо, завдяки моїй і твоїй молитві Господь може допомогти не лише нам, а й багатьох людям.
Фото із сайту “Твоє місто”