«Для душі благочестивої багатство є засобом для творення добрих справ»: 10 цитат святих про багатство

  1. Не збирайте собі скарбів на землі, де черв і тля точать і де злодії підкопують і крадуть. Збирайте ж собі скарби на небі, де ні черв, ні тля не точать і де злодії не підкопують і не крадуть, бо де скарб ваш, там буде й серце ваше. Євангеліє від Матфея, 6-а глава, 19-21-й стих.
  2. Лінива рука робить бідним, а рука старанна – збагачує. Книга Притч Соломонових, 10-а глава, 4-й стих.
  3. Якщо якій людині Бог дав багатство і майно, і дав їй владу користуватися ними і брати свою частку і насолоджуватися від праці своєї, то це дар Божий. Книга Екклезiаста, або Проповідника, 5-а глава, 18-й стих.
  4. Щасливий багатій, який виявився бездоганним і який не ганявся за золотом. Хто він? і ми прославимо його; бо він зробив чудо у народі своєму. Хто був спокушуваний золотом — і залишився непорочним? Нехай буде це у похвалу йому. Хто міг згрішити — і не згрішав, зробити зло — і не зробив? Міцним буде багатство його, і про милостині його буде звіщати зібрання. Книга Премудрости Ісуса, сина Сирахового, 31-а глава, 8 – 12-й стих.
  5. Для душі благочестивої багатство є засобом для творення добрих справ. Святитель Василій Великий.
  6. Хто віддає більшу перевагу земному, аніж духовному, той втратить і те й інше, а хто прагне до небесного, той неодмінно отримає і земне. Святитель Іван Золотоустий.
  7. Блага земні є перешкоди, які не дають можливості полюбити Бога і вгодити Йому. Преподобний Симеон Новий Богослов.
  8. Якщо ж і багатство у себе маєш, то твори добрі справи, і так здобудеш скарб на небесах. Преподобний Єфрем Сирін.
  9. Добра справа, коли душа багатіє лагідністю і любов’ю. Преподобний Авва Євагрій.
  10. Коли маєш у себе багатство – це справедливо, а якщо не ділишся ним з ближнім – це несправедливо. Поділись ним, і стане воно твоїм, а у скрутний час – послужить на користь тобі. Преподобний Ісидор Пелусіот.

За матеріалами Фейсбук-сторінки Дніпровської єпархії ПЦУ